elf9 grudnia od godz. 14:00 do 16:00 Pracownia Ceramiczna Słupskiego Ośrodka Kultury zmieni się w Pracownię Świętego Mikołaja. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej, twórczej zabawy. Gościem specjalnym tegorocznej Pracowni będzie Jolanta Nitkowska-Węglarz, która zaprosi gości do wspólnego bajania.

W tym roku naszemu Mikołajowi towarzyszyć będą skrzaty, zatem wykonamy wspólnie kolorowe, skrzatowe poduszki i kartki ze skrzatowym motywem, na których będziecie mogli wypisać najserdeczniejsze życzenia świąteczne bliskim Waszemu sercu osobom. Razem będziemy wić świąteczne wianki i tworzyć bombki, łańcuchy oraz inne świąteczne ozdoby. Oczywiście nie zabraknie świątecznych zapachów i smaków – będziemy wycinać i ozdabiać pierniczki, a rozgrzewać nas będzie pyszna goździkowa herbata.

Chwilę oddechu od intensywnej pracy zapewni pani Jolanta Nitkowska Węglarz, która opowie nam o tajemnicach pomorskich skrzatów. Pani Jolanta jest specjalistką od skrzacich spraw, a o słupskich skrzatach wie prawie wszystko.

Dla tych, którzy nie zdążą stworzyć dla siebie wystarczającej ilości ozdób i prezentów, przygotowaliśmy także specjalny świąteczny kiermasz, na którym znajdzie się również książka pani Jolanty Nitkowskiej-Węglarz pt. "O słupskich skrzatach i tajemnicy czterech wieżyczek". To wyjątkowa okazja do sprawienia komuś prawdziwej, świątecznej niespodzianki.

Między jednym, a drugim pierniczkiem ogłosimy wyniki konkursu na świąteczny sweterek i rozdamy nagrody – wejściówki na wybrane warsztaty w Pracowni Ceramicznej.
Zapraszamy
Wstęp wolny