Pracownia Ceramiczna „Rękodzielnia” jest doskonałym miejscem dla miłośników prac manualnych, którym nie straszne zmierzenie się z ceramiczną materią, witrażem, a także twórczym majsterkowaniem. Prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych, oraz całych rodzin. 

 

I. CERAMIKA

Uczestnicy zajęć mają niepowtarzalną okazję na stworzenie od podstaw własnych wyrobów ceramicznych (naczyń, figurek, ozdób). Zajęcia prowadzimy w dwóch grupach: dziecięco-młodzieżowej i dla dorosłych.

Ceramiką dla dzieci i młodzieży zajmuje się Joanna Swornowska. Pod jej niebieskim okiem powstają niepowtarzalne ceramiczne formy, naczynia, rzeźby, zwierzęta, elementy biżuterii. Jej zajęcia to miejsce twórczego gniecenia gliny, ale także sympatycznych spotkań, na których można wymieniać się przepisami na ciasta (których jest wielbicielką), dowiedzieć się, co nowego grają w kinie, gdzie warto pojechać na wakacje itp. Ostatnio prowadzi eksperymenty, łącząc glinę ze stłuczką szklaną.

Zajęcia startują 20 września i będą odbywały się w każdy piątek w godz. 16:00 – 17:30 i 17:30 – 19:00. Zapisy pod nr tel. 59 842 47 07, lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia z ceramiki dla dorosłych poprowadzą natomiast: Tomasz Popławski - rocznik 1969, absolwent PLSP w Katowicach. Zajmuje się malarstwem, ceramiką i wieloma innymi dziedzinami sztuki oraz Katarzyna Tomasiak – nauczycielka, grafik, miłośniczka street-artu i innych form plastycznych.

Zajęcia rozpoczną się 17 września i odbywać się będą we wtorki w godz. 17:00 – 18:30, czwartki w godz. 16:00 – 17:30 i soboty w godz. 10:00 – 11:30. Zapisy pod nr tel. 59 842 47 07, lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

II. WITRAŻ

Tworzenie witrażowych ozdób i biżuterii to wymagająca praca, która daje jednak niesamowitą satysfakcję i przepiękne efekty końcowe.

Zajęcia z witrażu w Rękodzielni poprowadzi Agnieszka Pienkos, która potrafi zręcznie formować metale w piękną i niepowtarzalną biżuterię, a także tworzyć ze szkła bajkowe witraże. Prowadzi regularne warsztaty filcowania, witrażu i biżuteryjne dla różnych grup wiekowych, a także zajęcia pokazowe dla grup zorganizowanych, których tematyką jest tradycja rzemiosła filcowego i witrażowego.

Zajęcia z witrażu dla młodzieży i dorosłych rozpoczną się w październiku i odbywać się będą w każdą środę w godz. 16:00 – 17:30. Zapisy pod nr tel. 59 842 47 07

Zapraszamy również na rodzinne spotkania twórcze w Rękodzielni: RODZINNY KLUB MAJSTROWNIA i RODZINNE LEPIENIE.

 

Prowadzony przez Agnieszkę Pienkos RODZINNY KLUB MAJSTROWNIA startuje w październiku i odbywać się będzie w każde wtorki w godz. 16:30 – 18:00, natomiast RODZINNE LEPIENIE z Kasią Tomasiak rozpocznie się już 21 września i zaplanowane zostało na soboty w godz. 12:00 – 13:30.

Zapisy pod numerem telefonu 59 842 47 07

Aktualny cennik zajęć znaleźć można tutaj