Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gatunek Rock Pop
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

Aneta Graboś od 1997 roku współpracowała z grupą Shaxbeer, a po jej rozwiązaniu, przez pewien okres z Kayanis’em. W roku 2000 wzięła udział, z towarzyszeniem grupy Andy Quattro, w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategorii Poezji śpiewanej. Po zakwalifikowaniu się do finału Ogólnopolskiego, przechodząc liczne eliminacje, zajęła ostatecznie drugie miejsce i została zaproszona do udziału w Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”.

Nagrania udostępnione w archiwum pochodzą z sesji nagraniowej realizowanej w SOK-u w kwietniu 2000 r oraz z koncertu jubileuszowego JJTT.

Albumy (2)
Utwory (3)
# Song

O Słupskim Archiwum Muzycznym

Archiwizacja i digitalizacja materiałów muzycznych znajdujących się w słupskich placówkach kultury. Program realizowany przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu utworzenie archiwum komputerowego oraz zachowanie i utrwalenie materiałów muzycznych wykonawców działających na terenie miasta w minionych latach oraz ich ciągłą aktualizację o materiały nowo pozyskane.

Ogromną część unikalnych nagrań znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz w słupskich placówkach kultury, zrealizowano na nośnikach analogowych, przez co mogą ulec uszkodzeniu lub utraceniu. Digitalizacja nagrań na nośniki cyfrowe gwarantuje ich zachowanie, rozpowszechnianie i promowanie bez ryzyka ich utraty, w jakości czasami o wiele wyższej niż oryginał. Materiały udostępnione za zgodą wykonawców podlegają cyfrowemu czyszczeniu, odszumieniu oraz wyrównaniu poziomów głośności w celu ich dostosowania do obowiązujących norm jakościowych. Dopiero tak przygotowane są sukcesywnie umieszczane w Słupskim Archiwum Muzycznym z możliwością ich odsłuchu i wyszukiwania według wielu kryteriów.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających unikalne nagrania słupskich wykonawców "muzyki młodzieżowej" z lat 1970-2000 o umożliwienie ich wykorzystania i umieszczenia w katalogach SAM.