Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bezdnia
Gatunek Rock
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

Zespół BEZDNIA grał od początku roku 1995 do końca 1997 roku. Niby nie długo, ale dużo się przez ten czas nauczyliśmy. BEZDNIA to zespół miłości do szeroko pojętego rocka. Słuchaliśmy Zeppów, King Crimson, Yes, Jethro Tull, Talking Heads i dużo by jeszcze wymieniać. Lubiliśmy piwo, gandzię i psylocypy. Kochaliśmy grać koncerty. Chyba naszym największym sukcesem był występ na festiwalu w Węgorzewie (pewnie to był sierpień 1997 roku). Dużo publiki i ważnych zespołów.Prezentowane nagrania pochodzą z sesji w WOK-u (Słupsk) z sierpnia 1995 roku, czyli z naszych początków. Mamy jeszcze kilkanaście utworów późniejszych, na których się działo lepiej. Są w naszych archiwach i po pewnym czasie zostaną również udostępnione.Skład (sesja nagraniowa WOK zima 1996):

  • Daniel Odija – śpiew, harmonijka
  • Marek Odija – gitara akustyczna
  • Rafał Zdziennicki – gitara elektryczna
  • Andrzej Smuga (Smugas) – bass
  • Maciek Bąkowski (Bzyku) – perkusja, instrumenty perkusyjne


W 1997 roku „Bzyka” na perkusji zastapił Wojtek Pietras, zaczeliśmy grać na dwie gitary elektryczne, co dało cięższe brzmienie. Niestety zabrakło menadżera i samozaparcia... Marek, Andrzej i Bzyku stworzyli zespół FeelsGood, gdzie dominował acid jazz i vocal kobiecy, ale to już całkiem inna bajka...

Albumy (1)
Utwory (11)
MP3 MP3

O Słupskim Archiwum Muzycznym

Archiwizacja i digitalizacja materiałów muzycznych znajdujących się w słupskich placówkach kultury. Program realizowany przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu utworzenie archiwum komputerowego oraz zachowanie i utrwalenie materiałów muzycznych wykonawców działających na terenie miasta w minionych latach oraz ich ciągłą aktualizację o materiały nowo pozyskane.

Ogromną część unikalnych nagrań znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz w słupskich placówkach kultury, zrealizowano na nośnikach analogowych, przez co mogą ulec uszkodzeniu lub utraceniu. Digitalizacja nagrań na nośniki cyfrowe gwarantuje ich zachowanie, rozpowszechnianie i promowanie bez ryzyka ich utraty, w jakości czasami o wiele wyższej niż oryginał. Materiały udostępnione za zgodą wykonawców podlegają cyfrowemu czyszczeniu, odszumieniu oraz wyrównaniu poziomów głośności w celu ich dostosowania do obowiązujących norm jakościowych. Dopiero tak przygotowane są sukcesywnie umieszczane w Słupskim Archiwum Muzycznym z możliwością ich odsłuchu i wyszukiwania według wielu kryteriów.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających unikalne nagrania słupskich wykonawców "muzyki młodzieżowej" z lat 1970-2000 o umożliwienie ich wykorzystania i umieszczenia w katalogach SAM.