Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hot Dog
Gatunek Rock
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

HOT DOG  powstał w 1982 roku w WDK i tam też działał do końca 1986 roku. Był laureatem wielu przeglądów regionalnych i ogólnopolskich odbywających się w tamtym czasie. To typowa kapela rock’owa szukająca nowych , jak na tamten okres współbrzmień i rozwiązań nie tylko rytmicznych. Z tego też powodu skład grupy często ulegał zmianom personalnym.

W czasie działalności grupy współpracowali z nią oraz współtworzyli m.in.:

- Wiesław Krawczykiewicz – gitara, wokal,

- Dariusz Wojczak – gitara basowa , chórki,

- Roman Krężołek – gitara , gitara basowa,

- Ziutek Budrewicz – gitara,

- Rysiek Gębura – perkusja,

- Piotr Dudziński – perkusja,

- Jan Prynkiewicz – klawisze,

- Roman Pawlaczyk – gitara,

- Ryszard Skóra – gitara,

- Robert Sakowicz - gitara,

- Paweł Grędecki – perkusja.   


hot dog1 bighot dog2 bighot dog3 bighot dog5 bighot dog lodz1 bighot dog rysiek big

Albumy (4)
Utwory (24)
# Song

O Słupskim Archiwum Muzycznym

Archiwizacja i digitalizacja materiałów muzycznych znajdujących się w słupskich placówkach kultury. Program realizowany przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu utworzenie archiwum komputerowego oraz zachowanie i utrwalenie materiałów muzycznych wykonawców działających na terenie miasta w minionych latach oraz ich ciągłą aktualizację o materiały nowo pozyskane.

Ogromną część unikalnych nagrań znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz w słupskich placówkach kultury, zrealizowano na nośnikach analogowych, przez co mogą ulec uszkodzeniu lub utraceniu. Digitalizacja nagrań na nośniki cyfrowe gwarantuje ich zachowanie, rozpowszechnianie i promowanie bez ryzyka ich utraty, w jakości czasami o wiele wyższej niż oryginał. Materiały udostępnione za zgodą wykonawców podlegają cyfrowemu czyszczeniu, odszumieniu oraz wyrównaniu poziomów głośności w celu ich dostosowania do obowiązujących norm jakościowych. Dopiero tak przygotowane są sukcesywnie umieszczane w Słupskim Archiwum Muzycznym z możliwością ich odsłuchu i wyszukiwania według wielu kryteriów.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających unikalne nagrania słupskich wykonawców "muzyki młodzieżowej" z lat 1970-2000 o umożliwienie ich wykorzystania i umieszczenia w katalogach SAM.