Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gatunek Pop
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

IGOROWO to grupa złożona ze studentów Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej(obecnie Akademii Pomorskiej) w Słupsku. Zdecydowanie odbiegali swymi propozycjami i produkcjami od panującej mody na naszym lokalnym rynku. Muzyka IGOROWA, już choćby z powodu wykorzystywanego instrumentarium, wnosiła świeżość i lekkość połączoną z ciekawymi rozwiązaniami aranżacyjnymi , nie dając się zaszufladkować jednoznacznie w żadnej kategorii muzycznej.

Skład:

Maciej Miecznikowski – główny wokal, trąbka

Mariusz Białobrzewski - wokal, harmonijka

Tomasz Pogorzelski - wokal, instrumenty klawiszowe

Albumy (1)
Utwory (7)
# Song

O Słupskim Archiwum Muzycznym

Archiwizacja i digitalizacja materiałów muzycznych znajdujących się w słupskich placówkach kultury. Program realizowany przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu utworzenie archiwum komputerowego oraz zachowanie i utrwalenie materiałów muzycznych wykonawców działających na terenie miasta w minionych latach oraz ich ciągłą aktualizację o materiały nowo pozyskane.

Ogromną część unikalnych nagrań znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz w słupskich placówkach kultury, zrealizowano na nośnikach analogowych, przez co mogą ulec uszkodzeniu lub utraceniu. Digitalizacja nagrań na nośniki cyfrowe gwarantuje ich zachowanie, rozpowszechnianie i promowanie bez ryzyka ich utraty, w jakości czasami o wiele wyższej niż oryginał. Materiały udostępnione za zgodą wykonawców podlegają cyfrowemu czyszczeniu, odszumieniu oraz wyrównaniu poziomów głośności w celu ich dostosowania do obowiązujących norm jakościowych. Dopiero tak przygotowane są sukcesywnie umieszczane w Słupskim Archiwum Muzycznym z możliwością ich odsłuchu i wyszukiwania według wielu kryteriów.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających unikalne nagrania słupskich wykonawców "muzyki młodzieżowej" z lat 1970-2000 o umożliwienie ich wykorzystania i umieszczenia w katalogach SAM.