Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mr.Idol
Gatunek Rock Pop
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

Gdy jesienią 2002 roku zespół GIFT zawiesił swoją działalność zawiązał się nowy twór - MR. IDOL
Początkowo tworzą go:
- Rafał Frydrych -śpiew, (Gift)
- Dariusz Kotowicz - gitara (Gift)
- Robert Jankowski - bas, (Kontrast)
- Daniel Łukasik - perkusja, (Kontrast)
Zespół w niespełna miesiąc po swoim debiucie scenicznym wygrał ROCKOWE GENERACJE w Koszalinie. Później przyszły kolejne występy: w Gdańsku oraz ponowne w Koszalinie.
W międzyczasie nastąpiły roszady w zespole. Odeszli Robert Jankowski i Daniel Łukasik. Ich miejsce zajęli Maciej Czerwieński - bas i Mariusz Falak - bębny. Zespół intensywnie pracował nad kolejnymi utworami, czego efektem było nagranie w marcu 2003 płyty demo "Namber Łan", która została bardzo pozytywnie oceniona.
Po nagraniach do zespołu doszedł - Norbert Bednarek - git. Na wiosnę nastąpiła fala koncertów. Mr.Idol  nawiedził: Ustkę, Warszawę, Darłowo, Koszalin, Gdańsk, Poznań, Słupsk. Nastąpiła również zamiana perkusisty - Mariusza Falaka zastąpił Tomasz Lipiński. Przyszła też kolej na kolejną sesję nagraniową. Korzystne przyjęcie twórczości Mr.Idola zaowocowało zainteresowaniem ze strony firm fonograficznych.
Obecny skład zespołu:
- Rafał Frydrych - śpiew
- Dariusz Kotowicz - gitara
- Norbert Bednarek - gitara
- Maciej Czerwiński - bas
-Tomasz Lipiński - perkusja

mridol kotmridol mac mridol normridol wilAlbumy (1)
Utwory (6)
MP3 MP3

O Słupskim Archiwum Muzycznym

Archiwizacja i digitalizacja materiałów muzycznych znajdujących się w słupskich placówkach kultury. Program realizowany przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu utworzenie archiwum komputerowego oraz zachowanie i utrwalenie materiałów muzycznych wykonawców działających na terenie miasta w minionych latach oraz ich ciągłą aktualizację o materiały nowo pozyskane.

Ogromną część unikalnych nagrań znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz w słupskich placówkach kultury, zrealizowano na nośnikach analogowych, przez co mogą ulec uszkodzeniu lub utraceniu. Digitalizacja nagrań na nośniki cyfrowe gwarantuje ich zachowanie, rozpowszechnianie i promowanie bez ryzyka ich utraty, w jakości czasami o wiele wyższej niż oryginał. Materiały udostępnione za zgodą wykonawców podlegają cyfrowemu czyszczeniu, odszumieniu oraz wyrównaniu poziomów głośności w celu ich dostosowania do obowiązujących norm jakościowych. Dopiero tak przygotowane są sukcesywnie umieszczane w Słupskim Archiwum Muzycznym z możliwością ich odsłuchu i wyszukiwania według wielu kryteriów.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających unikalne nagrania słupskich wykonawców "muzyki młodzieżowej" z lat 1970-2000 o umożliwienie ich wykorzystania i umieszczenia w katalogach SAM.