Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Remont
Gatunek Jazz Rock
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

Zespół Remont powstał w 1977 r.

Pierwszy skład zespołu tworzyli :
Ryszard Skóra – git
Andrzej Wójcik – git
Roman Tymiński – bas
Krzysztof Kołosowski – dr
Ryszard Harmaciński – sax alt
Stanisław Abakanowicz – tp
Andrzej Guziński – piano, sax tenor

W tym składzie grupa zdobyła II miejsce na Pomorskiej Jesieni Jazzowej 77 w Koszalinie, wyróżnienie na Wałbrzyskiej Jesieni Estradowej 79 oraz Srebrnego Kameleona na X  WRM Jarocin 79. Również w roku 1979 Remont miał sesję nagraniową w Radiu Szczecin, a w roku 1980 w radiu Gdańsk z Grażyną Auguścik i Maciejem Dzierżawskim. W tym czasie Remont  dużo koncertował w klubach studenckich Słupska, Gdańska, Koszalina, Szczecina, Torunia i Poznania.

W roku 1981 nastąpiły zmiany w składzie zespołu, od tego czasu w Remoncie grali :
Maciej Dzierżawski – git
Roman Tymiński – bas
Krzysztof Kołosowski – dr
Romuald Andrzejewski – key
Andrzej Guziński – sax

Z tego okresu pochodzą m.in. nagrania w gdańskim radiu. W 1982 nagrali muzykę do spektaklu „ Alicja w krainie czarów ” autorstwa Tadeusza Woźniaka.  W 1983 Remont zawiesił działalność, a część muzyków rozjechała się po świecie ( za chlebem…).
Oprócz wyżej wymienionych z zespołem koncertowali m.in.:  Marian Szarmach (dr), Ryszard  Gębura (dr), Tomasz Szymczewski (piano), Leszek Kułakowski (piano), Jacek Mazurkiewicz (sax alt), Zbigniew Piątkiewicz (tp), Wiesław Cheliński (dr).

W roku 1998 powstał Remont Band(big band) a od 2003 istnieje Button Band grający standardy jazzowe oraz  dixieland beat w składzie:

Grzegorz Karaś – sax alt, cl
Zbigniew Piątkiewicz – tp
Ryszard Harmaciński – sax tenor
Adam Prawdzik – tb
Przemysław Osiński – piano
Jacek Bochenek – dr
Andrzej Guziński - bas

remont1 bigremont3 bigremont4 bigremont big
Albumy (5)
Utwory (12)
MP3 MP3

O Słupskim Archiwum Muzycznym

Archiwizacja i digitalizacja materiałów muzycznych znajdujących się w słupskich placówkach kultury. Program realizowany przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu utworzenie archiwum komputerowego oraz zachowanie i utrwalenie materiałów muzycznych wykonawców działających na terenie miasta w minionych latach oraz ich ciągłą aktualizację o materiały nowo pozyskane.

Ogromną część unikalnych nagrań znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz w słupskich placówkach kultury, zrealizowano na nośnikach analogowych, przez co mogą ulec uszkodzeniu lub utraceniu. Digitalizacja nagrań na nośniki cyfrowe gwarantuje ich zachowanie, rozpowszechnianie i promowanie bez ryzyka ich utraty, w jakości czasami o wiele wyższej niż oryginał. Materiały udostępnione za zgodą wykonawców podlegają cyfrowemu czyszczeniu, odszumieniu oraz wyrównaniu poziomów głośności w celu ich dostosowania do obowiązujących norm jakościowych. Dopiero tak przygotowane są sukcesywnie umieszczane w Słupskim Archiwum Muzycznym z możliwością ich odsłuchu i wyszukiwania według wielu kryteriów.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających unikalne nagrania słupskich wykonawców "muzyki młodzieżowej" z lat 1970-2000 o umożliwienie ich wykorzystania i umieszczenia w katalogach SAM.