Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Resekcja
Gatunek Rock
WEB www.resekcja.com
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

Resekcja rozpoczęła przygodę z hard Rockiem w 1980 r. w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1, dzisiejszym Słupskim Ośrodku Kultury. W 1983 r. muzycy  wystąpili na Open Rock w Krakowie, gdzie otrzymali podwójne wyróżnienie od jury festiwalu. Po długiej przerwie zespół reaktywował działalność i  w 2010 r. wystąpił na IV Festivalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Kapela zagrała przed takimi gwiazdami jak Hamburg Blues Band meets Chris Farlowe & Clem Clempson z dawnej grupy Colloseum oraz przed założycielem legendarnego Uriah Heep - Kenem Hensleyem. Kapela cały czas występuje na koncertach. Obecnie Resekcja czeka na wydanie swoich kompozycji na płycie  pt. "Iluzja", którą to nagrała w roku 2015 w składzie:
Krzysztof Kopiński - gitara
Jacek Mikiłajczak  -wokal
Andrzej Guziński  - gitara basowa
Krzysztof Kołosowski - perkusja
Bartek Kieresiński  - klawisze

Zespół planuje koncert wraz z promocją  płyty w SOK. Grupa cały czas związana jest z Pracownią Muzyczną Słupskiego Ośrodka Kultury.

Resekcja1Resekcja2Resekcja3Resekcja4Resekcja5

Albumy (3)
Utwory (13)
# Song

O Słupskim Archiwum Muzycznym

Archiwizacja i digitalizacja materiałów muzycznych znajdujących się w słupskich placówkach kultury. Program realizowany przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu utworzenie archiwum komputerowego oraz zachowanie i utrwalenie materiałów muzycznych wykonawców działających na terenie miasta w minionych latach oraz ich ciągłą aktualizację o materiały nowo pozyskane.

Ogromną część unikalnych nagrań znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz w słupskich placówkach kultury, zrealizowano na nośnikach analogowych, przez co mogą ulec uszkodzeniu lub utraceniu. Digitalizacja nagrań na nośniki cyfrowe gwarantuje ich zachowanie, rozpowszechnianie i promowanie bez ryzyka ich utraty, w jakości czasami o wiele wyższej niż oryginał. Materiały udostępnione za zgodą wykonawców podlegają cyfrowemu czyszczeniu, odszumieniu oraz wyrównaniu poziomów głośności w celu ich dostosowania do obowiązujących norm jakościowych. Dopiero tak przygotowane są sukcesywnie umieszczane w Słupskim Archiwum Muzycznym z możliwością ich odsłuchu i wyszukiwania według wielu kryteriów.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających unikalne nagrania słupskich wykonawców "muzyki młodzieżowej" z lat 1970-2000 o umożliwienie ich wykorzystania i umieszczenia w katalogach SAM.