Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shaxbeer
Gatunek Rock Pop
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

Shaxbeer to grupa założona przez Lubomira Jędrasika (instrumenty klawiszowe) i Wiesława Krawczykiewicza (wokal) w roku 1997. Już na wstępie jej twórcy deklarowali chęć połączenia klimatów muzyki elektronicznej z ostrymi brzmieniami rockowymi, co w rezultacie miało doprowadzić do twardszej odmiany popu. Od początku zakładano, że w projekcie weźmie udział wielu wokalistów . Do zespołu, po pewnych poszukiwaniach oraz przesłuchaniach, dołączyli wkrótce instrumentaliści :

Andrzej Czajkowski- gitara
Henryk Kubała- perkusja
Arkadiusz Mordarski - gitara basowa

oraz wokalistki, chórki:
Joanna Lica
Aneta Graboś
Anna Lichacy.

Z czasem, po wielu zmianach w „żeńskiej” części składu, do grupy doszła Jolanta Korycik.

Nagrania udostępnione w archiwum pochodzą z sesji DEMO realizowanych przez Shaxbeer w różnych okresach działalności grupy.

shaxbeer1 bigshaxbeer andrzej bigshaxbeer aska bigshaxbeer grupa big

Albumy (1)
Utwory (15)
MP3 MP3

O Słupskim Archiwum Muzycznym

Archiwizacja i digitalizacja materiałów muzycznych znajdujących się w słupskich placówkach kultury. Program realizowany przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu utworzenie archiwum komputerowego oraz zachowanie i utrwalenie materiałów muzycznych wykonawców działających na terenie miasta w minionych latach oraz ich ciągłą aktualizację o materiały nowo pozyskane.

Ogromną część unikalnych nagrań znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz w słupskich placówkach kultury, zrealizowano na nośnikach analogowych, przez co mogą ulec uszkodzeniu lub utraceniu. Digitalizacja nagrań na nośniki cyfrowe gwarantuje ich zachowanie, rozpowszechnianie i promowanie bez ryzyka ich utraty, w jakości czasami o wiele wyższej niż oryginał. Materiały udostępnione za zgodą wykonawców podlegają cyfrowemu czyszczeniu, odszumieniu oraz wyrównaniu poziomów głośności w celu ich dostosowania do obowiązujących norm jakościowych. Dopiero tak przygotowane są sukcesywnie umieszczane w Słupskim Archiwum Muzycznym z możliwością ich odsłuchu i wyszukiwania według wielu kryteriów.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających unikalne nagrania słupskich wykonawców "muzyki młodzieżowej" z lat 1970-2000 o umożliwienie ich wykorzystania i umieszczenia w katalogach SAM.