Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sunrise
Gatunek Rock
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

Zespół Sunrise powstał w 1993 roku, a w 1994 doszła do kapeli Asia Lica. Chłopcy odkryli ją na przeglądzie zespołów regionalnych i tak się zaczęła wspólna praca. Asia zajęła się pisaniem tekstów oraz ich linią melodyczną i wykonaniem a panowie dawali czadu na gitarach i nie tylko!

Zespół posiada niestety tylko cztery utwory pamiątkowe, które udało się uratować ze starych taśm koncertowych.

Rozstali się poprzez rozsianie członków zespołu w cztery strony świata. W 1997 roku grupa zakończyła działalność.

Skład:
Wokal: Joanna Lica-Mueller
Gitara Basowa: Jarek Justek
Gitara: Robert Parol
Gitara: Grzesiu (?) a wcześniej Roman Kiziniewicz
Perkusja: Heniek Kubała

Albumy (1)
Utwory (3)
MP3 MP3

O Słupskim Archiwum Muzycznym

Archiwizacja i digitalizacja materiałów muzycznych znajdujących się w słupskich placówkach kultury. Program realizowany przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu utworzenie archiwum komputerowego oraz zachowanie i utrwalenie materiałów muzycznych wykonawców działających na terenie miasta w minionych latach oraz ich ciągłą aktualizację o materiały nowo pozyskane.

Ogromną część unikalnych nagrań znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz w słupskich placówkach kultury, zrealizowano na nośnikach analogowych, przez co mogą ulec uszkodzeniu lub utraceniu. Digitalizacja nagrań na nośniki cyfrowe gwarantuje ich zachowanie, rozpowszechnianie i promowanie bez ryzyka ich utraty, w jakości czasami o wiele wyższej niż oryginał. Materiały udostępnione za zgodą wykonawców podlegają cyfrowemu czyszczeniu, odszumieniu oraz wyrównaniu poziomów głośności w celu ich dostosowania do obowiązujących norm jakościowych. Dopiero tak przygotowane są sukcesywnie umieszczane w Słupskim Archiwum Muzycznym z możliwością ich odsłuchu i wyszukiwania według wielu kryteriów.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających unikalne nagrania słupskich wykonawców "muzyki młodzieżowej" z lat 1970-2000 o umożliwienie ich wykorzystania i umieszczenia w katalogach SAM.