Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sygnały 74
Gatunek Rock
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

Sygnały 74 to grupa działająca w Domu Kultury Kolejarz w latach 1966-1972. Zespół grał muzykę określaną wówczas jako Big Bit czyli początki współczesnego Rock&Rolla i Rocka opierające się na Rythm&Bluesie.

Skład grupy:
Jerzy Izdebski –gitara
Mieczysław Żukowski – vocal , instrumenty perkusyjne
Andrzej Machutta – gitara, instrumenty klawiszowe
Kazimierz Panasiak – gitara basowa
Henryk Tomala – perkusja

W Sygnałach w różnych okresach grali m.in:
Marek Rogoziński - git. basowa
Piotr Adugalski - perkusja
Michał Wojtczak - gitara
Waldemar Woliński- instrumenty klawiszowe
Ryszard Kulesza - perkusja
Tadeusz Politański - gitara

Albumy (5)
Utwory (9)
MP3 MP3

O Słupskim Archiwum Muzycznym

Archiwizacja i digitalizacja materiałów muzycznych znajdujących się w słupskich placówkach kultury. Program realizowany przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu utworzenie archiwum komputerowego oraz zachowanie i utrwalenie materiałów muzycznych wykonawców działających na terenie miasta w minionych latach oraz ich ciągłą aktualizację o materiały nowo pozyskane.

Ogromną część unikalnych nagrań znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz w słupskich placówkach kultury, zrealizowano na nośnikach analogowych, przez co mogą ulec uszkodzeniu lub utraceniu. Digitalizacja nagrań na nośniki cyfrowe gwarantuje ich zachowanie, rozpowszechnianie i promowanie bez ryzyka ich utraty, w jakości czasami o wiele wyższej niż oryginał. Materiały udostępnione za zgodą wykonawców podlegają cyfrowemu czyszczeniu, odszumieniu oraz wyrównaniu poziomów głośności w celu ich dostosowania do obowiązujących norm jakościowych. Dopiero tak przygotowane są sukcesywnie umieszczane w Słupskim Archiwum Muzycznym z możliwością ich odsłuchu i wyszukiwania według wielu kryteriów.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających unikalne nagrania słupskich wykonawców "muzyki młodzieżowej" z lat 1970-2000 o umożliwienie ich wykorzystania i umieszczenia w katalogach SAM.