Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Saqva Blues Band
Gatunek Blues
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

Saqva Blues Band powstał w roku 2008. Inicjatorem założenia zespołu był gitarzysta, harmonijkarz i skrzypek w jednej osobie - Robert (Saqva) Sakowicz. Pierwszy koncert miał miejsce na "zaduszkach bluesowych" w Słupsku. Od początku zespół grał jako kwartet, z tym, że muzycy często zmieniali instrumenty, co wzbogacało i urozmaicało brzmienie. Zespół występował na festiwalach i koncertach na pomorzu, jak choćby Blues w Leśniczówce (Mirachowo), albo uświetniał lokalne zloty motocyklowe. Repertuar zespołu oscyluje wokół najsłynniejszych standardów miejskiego bluesa elektrycznego, takich twórców jak Willie Dixon, Muddy Waters, Jimmi Hendrix, BB King, Eric Clapton, czy Stevie Ray Vaughan. W swoich aranżacjach muzycy znacznie wykraczają poza triadę harmoniczną, co powoduje, że utwory z początków bluesa elektrycznego nabierają ciekawszego, współczesnego brzmienia.

 

Albumy (1)
Utwory (4)
MP3 MP3

O Słupskim Archiwum Muzycznym

Archiwizacja i digitalizacja materiałów muzycznych znajdujących się w słupskich placówkach kultury. Program realizowany przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu utworzenie archiwum komputerowego oraz zachowanie i utrwalenie materiałów muzycznych wykonawców działających na terenie miasta w minionych latach oraz ich ciągłą aktualizację o materiały nowo pozyskane.

Ogromną część unikalnych nagrań znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz w słupskich placówkach kultury, zrealizowano na nośnikach analogowych, przez co mogą ulec uszkodzeniu lub utraceniu. Digitalizacja nagrań na nośniki cyfrowe gwarantuje ich zachowanie, rozpowszechnianie i promowanie bez ryzyka ich utraty, w jakości czasami o wiele wyższej niż oryginał. Materiały udostępnione za zgodą wykonawców podlegają cyfrowemu czyszczeniu, odszumieniu oraz wyrównaniu poziomów głośności w celu ich dostosowania do obowiązujących norm jakościowych. Dopiero tak przygotowane są sukcesywnie umieszczane w Słupskim Archiwum Muzycznym z możliwością ich odsłuchu i wyszukiwania według wielu kryteriów.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających unikalne nagrania słupskich wykonawców "muzyki młodzieżowej" z lat 1970-2000 o umożliwienie ich wykorzystania i umieszczenia w katalogach SAM.