Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Walenty Szymczewski
Gatunek Pop
Tagi

Zakładka

Bookmark and Share

„Życie muzyce przypisane”

Po ukończeniu Studium Nauczycielskiego o Kierunku Muzyka i Śpiew (1959)

  • praca w Sp nr 2 i Sp nr 11 w charakterze nauczyciela muzyki
  • prowadzenie zespołów artystycznych, chór dziewczęcy, chłopięcy, zespół wokalny, zespół akordeonowy, fletów prostych
  • od 1974 roku pracował w MDK w Słupsku w charakterze dyrektora placówki, prowadził zespoły artystyczne wokalne, akordeonowe, dziecięcego muzykowania, nauka gry na keyboardzie.
  • Po przejściu na emeryturę nadal pracował w MDK głównie jako nauczyciel gry na instrumentach klawiszowych.

Po zakończeniu pracy w 2006 r. gromadził materiał do nagrania płyt ze znanymi melodiami.

Albumy (2)
Utwory (22)
# Song

O Słupskim Archiwum Muzycznym

Archiwizacja i digitalizacja materiałów muzycznych znajdujących się w słupskich placówkach kultury. Program realizowany przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu utworzenie archiwum komputerowego oraz zachowanie i utrwalenie materiałów muzycznych wykonawców działających na terenie miasta w minionych latach oraz ich ciągłą aktualizację o materiały nowo pozyskane.

Ogromną część unikalnych nagrań znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz w słupskich placówkach kultury, zrealizowano na nośnikach analogowych, przez co mogą ulec uszkodzeniu lub utraceniu. Digitalizacja nagrań na nośniki cyfrowe gwarantuje ich zachowanie, rozpowszechnianie i promowanie bez ryzyka ich utraty, w jakości czasami o wiele wyższej niż oryginał. Materiały udostępnione za zgodą wykonawców podlegają cyfrowemu czyszczeniu, odszumieniu oraz wyrównaniu poziomów głośności w celu ich dostosowania do obowiązujących norm jakościowych. Dopiero tak przygotowane są sukcesywnie umieszczane w Słupskim Archiwum Muzycznym z możliwością ich odsłuchu i wyszukiwania według wielu kryteriów.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających unikalne nagrania słupskich wykonawców "muzyki młodzieżowej" z lat 1970-2000 o umożliwienie ich wykorzystania i umieszczenia w katalogach SAM.