Sitemspektakl:„...Sitem” – jak Dżamble po morzu pływały
premiera: 8 marca 2002 r., SOK – Rondo Słupsk
scenariusz: na podstawie wiersza Edwarda Leara
„O żeglarzach Dżamblach”- K.Sygitowicz
reżyseria i scenografia: Katarzyna Sygitowicz
opracowanie muzyczne: Maciej Sierosławski
piosenka „Dżamble”: Piotr Merecki
wystąpili: Ola Ciecholewska, Asia Gutral, Dominika Klimek, Paulina Miecznikowska, Dorotka Radwańska, Sara Trzpioła, Weronika Wysocka.

prezentacje:

  •     IX Biesiada Teatralna teatr OFF-u Parchowo 2002
  •     Konfrontacje w MCK Słupsk
  •     XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Baltic- Satelid w Sejnach
  •     Nagroda za scenariusz dla Katarzyny Sygitowicz
  •     Nagroda za opracowanie muzyczne dla Macieja Sierosławskiego
  •     XXV Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych DZIATWA 2004 w Łodzi - Wyróżnienie

Z notatek prasowych:

Kolejnym przedstawieniem, które obejrzałam było „...sitem” – teatru Gwiżdże. Jak dla mnie spektakl był mało zrozumiały. Podobał mi się jednak dobór muzyki. W spektaklu ukazano jak zdobycze technologii potrafią zmienić wesołego podróżnika w zapracowanego mieszczucha.
gazeta festiwalowa nr 3 Baltic Satelid 2003 Krysia

Słupszczanie pokazali w Sejnach spektakl „...sitem” na podstawie wiersza „O żeglarzach Dżamblach”. Przedstawienie opowiada o tym jak ważne są marzenia i jak wielką mają moc. Jest także refleksją nad tym, co się dzieje z naszymi dziecięcymi marzeniami kiedy dorastamy.
„Gwiżdże z nagrodą” (ket) Dziennik Bałtycki 20.06.2003

(...) aktorki Grupy Teatralnej „Gwiżdże” ze Słupska postanowiły widzom opowiedzieć o tym „Jak Dżmble po morzy pływały”. Pływały z niemałą gracją, trzeba przyznać. Czyżby balet?- pomyślałem widząc rozkołysane na scenie morze. Falowało kojąco i błogo w takt muzyki (...) dziewczęta szybko jednak wyprowadziły mnie z błędu recytując pierwsze kwestie, czyli krótko mówiąc rozpoczynając opowieść.

Opowieść o - jak same mówią marzeniach (Dżamblach właśnie) i dorosłych, o tym jak ważne jest, by nawet w dorosłym życiu odnajdywać cząstki dziecka, by je pielęgnować. Czyli historyjka niezwykle ważna i warta zapamiętania. Zabrakło mi tylko synchronizacji, wygłaszane kwestie i krzyki przemieniły się na chwile w małą kakofonię o przyznam ze wstydem, że odrobinę się pogubiłem. Ale widowisko rozwijało się wielce konsekwentnie z początku cichuteńko i spokojnie, skromnie nawet. Z czasem zaś oszczędne kostiumy uzupełniły najróżniejszej maści stroje i rekwizyty a spektakl zmienił się w swoista rewię mody... Po to, by pod koniec znów całość wyciszyć i powrócić do początkowej błogości, subtelnych świateł i odprowadzać wzrokiem niknący „za horyzontem” statek.
gazeta festiwalowa nr 3 - Dziatwa 2004 Konrad

Tym razem grupa przywiozła wyróżnienie. Jurorów urzekły walory plastyczne spektaklu oraz umiejętność wykorzystania tekstu literackiego (...).
”Gwiżdże z nagrodą” (dmk) Głos Słupski 26.05.2004

Nagrodę przyznano za spektakl „Jak dżamble po morzu pływały”. Jury festiwalu, które składało się z zawodowych reżyserów teatralnych i krytyków uzasadniło werdykt plastycznością spektaklu, sprawnością aktorek i umiejętnym wykorzystaniem materiału literackiego. Grupa teatralna „Gwiżdże” składa się z 6 młodych aktorów, najmłodszy z nich chodzi do trzeciej klasy szkoły podstawowej, najstarszy uczęszcza do gimnazjum. Wyróżnienie wiązało się z nagrodami rzeczowymi, aktorzy otrzymali upominki oraz sprzęt do odtwarzania płyt DVD.
„Doceniono Dżamble” (greg) Dziennik Bałtycki 27 maja 2004