Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

DSC08715W niedzielę, 14 października, na całym kontynencie obchodzony był Europejski Dzień Kina Artystycznego. Organizatorem wydarzenia w Europie jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house'owych (CICAE) przy wsparciu Europa Cinemas, a w Polsce Stowarzyszenie Kina Studyjne i Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.

Intencją pomysłodawców EDKI było zwrócenie uwagi zarówno na film jako formę przekazu artystycznego, jak i na kino jako obiekt, bez którego ten przekaz nie byłby możliwy. Kina są ważną częścią krajobrazu kulturowego każdego miasta i odgrywają kluczową rolę w życiu lokalnej społeczności, gromadząc ludzi o określonych zainteresowaniach i dając im poczucie wspólnoty, niezależnie od wieku, pochodzenia, wykształcenia czy dochodu.

Kino REJS przygotowało tego dnia zróżnicowaną ofertę opartą na filmach europejskich. Młodszych kinomanów zaprosiliśmy na rosyjską bajkę animowaną "Księżniczka i smok". Widzowie dorośli mieli do wyboru trzy różne propozycje: "Sobibór" - film oparty na prawdziwej historii buntu w obozie zagłady w Sobiborze, "Młodość Astrid" - porywającą biografię ikony literatury młodzieżowej, Astrid Lindgren, pokazującą młodość i początki kariery pisarki, oraz "Kler" - najnowszy film Wojtka Smarzowskiego.

Po filmie "Księżniczka i smok" w sali TANGO odbyły się warsztaty plastyczne. Robiliśmy zawieszki na drzwi i zakładki do książek, układaliśmy puzzle i graliśmy w memo. Było bajecznie i słonecznie, a dzięki kolorowym balonom prawdziwie odlotowo:)

Na pozostałych pokazach mieliśmy niespodzianki dla starszych widzów. Przed każdym seansem w ramach akcji "Szczęśliwy fotel" można było wygrać drobny upominek ufundowany przez dystrybutora Aurora Films oraz firmę KinAds. Serdecznie dziękujemy:)

Już teraz zapraszamy w niedzielę, 11 listopada, na Dzień Kina Polskiego.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7

Nasz Newsletter

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Instytucje współpracujące

logo bgsw

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk