integracja plakat A1 kina studyjne

W dniach 4 - 5 września 2019 zapraszamy na 16. Europejski Festiwal Filmowy Integracja TY i JA. Festiwal, który w Koszalinie odbywa się od szesnastu lat, umiejętnie łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Celem Festiwalu jest integracja środowisk poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnościami.

 

 .

Pokazy odbywać się będą w Teatrze RONDO w tak zwanej sali prób na pierwszym piętrze.

Na wszystkie seanse wstęp jest bezpłatny.

Darmowe wejściówki należy odebrać w kasie kina. Liczba miejsc ograniczona.

 

 

integracja baner na stronę duży

 

Harmonogram seansów:

 

4 września 2019, godz. 18.00

ZAMKNIJ OCZY I LEĆ (39')
ODWAŻNY (31')
MAM NA IMIĘ PIETIA (15)

 .

 

5 września 2019, godz. 16.00 - pokazy z audiodeskrypcją

ZAMKNIJ OCZY I LEĆ (39')
ZATAŃCZYSZ TATO? (26')
WIKI (30')

 .

 

5 września 2019, godz. 18.00

LATO (42')
WIKI (30')
ZATAŃCZYSZ TATO? (26')

 .

 

Zamknij oczy i leć foto małe

ZAMKNIJ OCZY I LEĆ

reż. Julia Pietrangeli, Włochy 2019, 39 min. (dokument)
Sabrina, niewidoma od urodzenia, z wielką wytrwałością nauczyła się pilotować. Zabiera nas do Francji, gdzie bierze udział w warsztatach organizowanych przez Les Mirauds Volants, Europejskie Stowarzyszenie Pilotów Niewidomych. Ta historia wykracza poza przezwyciężanie niepełnosprawności, dotyczy siły tych, którzy spełniają swoje marzenia: w chmurach nie ma żadnych barier.

 .

Odważny foto małe

ODWAŻNY

reż. Stas Ivanov, USA 2019, 31 min. (dokument)
Ta prawdziwa i inspirująca historia dotyczy studenta medycyny, który zgłosił się na ochotnika do ratowania życia ludzi stojących na linii frontu przeciwko siłom Muammara Kadafiego podczas rewolucji libijskiej w 2011 roku. Podczas zbierania rannych został przypadkowo postrzelony. Ten wydarzenie uniemożliwiło mu chodzenie, ale jego odwaga i odporność nie powstrzymały go od posuwania się naprzód.

 .

Mam na imię Pietia foto małe

MAM NA IMIĘ PIETIA

reż. Daria Binevskaya, Rosja 2019, 15 min. (fabuła)
W głęboką zimową noc matka z dwójką małych dzieci trafia na oddział szpitala chorób zakaźnych. Zaczyna tam dochodzić do niezwykłych wydarzeń, które zmieniają jej życie.

 .

Lato foto małe

LATO

reż. Aleksandra Mazoń, Polska 2018, 42 min. (fabuła)
30-letnia Katarzyna ma niesamowity talent plastyczny. Niestety ku niezadowoleniu matki woli pracować w przedszkolu spędzając czas z dziećmi aniżeli iść w jej ślady i zająć się na poważnie swoją artystyczną karierą. Relacje matki i córki komplikują się jeszcze bardziej, gdy Katarzyna zapada na śmiertelną chorobę. Pojawia się szansa na ratunek dla dziewczyny, ale czy Katarzyna z niej skorzysta?

 .

Wiki foto małe

WIKI

reż. Veronica Andersson, Polska 2017, 30 min. (fabuła)
Wiki jest autystyczną i ciekawą świata dziewczyną, która musi zmierzyć się z trudną rzeczywistością życia pod jednym dachem z matką alkoholiczką. Szczęśliwie na przekór złemu losowi spotyka Mateusza, fana autobusów warszawskiej komunikacji miejskiej, który wprowadza radość do jej szarej egzystencji.

 .

Zatańczysz tato foto małe

ZATAŃCZYSZ TATO?

reż. Miguel Monteagudo, Hiszpania 2019, 26 min. (fabuła)
Joaquín ma chorobę Parkinsona. Dzięki swojej córce Sarze odkryje, że taniec może znacznie poprawić jakość jego życia. Ale Parkinson im tego nie ułatwia.

.