Przed nami październik, a wraz z nowym miesiące zapraszamy na pierwsze jesienne spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA.

Już za tydzień, 5 października o godz. 20:00, w ramach seansów klubowych pokażemy „Przynętę”. Debiutancki film Marka Jenkina opowiada o gentryfikacji, kapitalizmie, turystycznym tsunami i klasowych konfliktach przez pryzmat kornwalijskiej wsi, która właśnie przechodzi transformację z osady rybackiej w nadmorski kurort.

Ostentacyjnie oldskulowy, zrealizowany kamerą 16 mm obraz stał się odkryciem festiwalu Nowe Horyzonty zdobywając zarówno nagrodę jury jak i publiczności.

Przynęta foto

12 października o godz. 19:30 zapraszamy na nowy film Lecha Majewskiego. „Dolina Bogów” to opowieść wyrosła z wieloletniej fascynacji reżysera tytułowym obszarem, w której krzyżują się trzy wątki narracyjne: archaiczna legenda Indian Navajo, historia najbogatszego człowieka globu, który dotknięty osobistą tragedią, ukrywa się przed światem oraz pisarza-narratora zmagającego się z kryzysem twórczym i rozstaniem z żoną.

Jak przystało na największego wizjonera polskiego kina, film Majewskiego to prawdziwa artystyczna uczta, wypełniona niezwykłymi doznaniami i oszałamiającymi efektami audiowizualnymi.

Dolina Bogów foto 2

W ostatni poniedziałek miesiąca, 26 października o godz. 20:00, pokażemy „Szarlatana” Agnieszki Holland. To oparta na faktach i zrealizowana z rozmachem opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. Przywołując legendarną postać Jana Mikoláška - czeskiego zielarza, reżyserka tworzy fascynujący, pełen sprzeczności portret uzdrowiciela wydobywając na światło dzienne jego tajemnice, emocje i pragnienia.

Szarlatan foto 1

 

Naszym gościem i prelegentem będzie Łukasz Androsiuk - doktor nauk humanistycznych, pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej, zajmuje się kulturą medialną w jej wymiarze pedagogicznym, epistemologicznym i estetycznym, gracz konsolowy, miłośnik snookera, fan(atyk) twórczości Larsa von Triera i muzyki niezależnej.

Na seanse DKF PROJEKCJA zapraszamy do sali OT RONDO (ul. Niedziałkowskiego 5a). Karnet na październikowe spotkania, w cenie 30zł, można nabyć przed pierwszym pokazem w kasie kina Rejs.

Logotypy

Działalność DKF PROJEKCJA jest realizowana przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Słupska.