Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

SOK logoCałą moc atrakcji przygotował na tegoroczne ferie Słupski Ośrodek Kultury. W żadnym z trzech naszych obiektów nie zabraknie rozrywek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy pozostaną w Słupsku podczas zimowego wypoczynku. Zapraszamy!

Słupski Ośrodek Kultury ul. Braci Gierymskich 1

Taniec

  • 15-16, 18-19 lutego godz. 14:00-18:00 Warsztaty breakdance, hip-hop
  • 18,19 lutego godz. 17:00-18:30 Otwarte zajęcia ruchowo-taneczne
  • 20 lutego godz. 14:00 „Walka o SOK” – zawody breakdance

Batik

  • 22 – 23 lutego 11:00 - 15:00 Otwarte zajęcia w Pracowni Batiku
    Ilość osób ograniczona. Wstęp 5 zł. Zapisy: tel. 59 845 64 41, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

zobacz pełen program

logo familijny slupskInformujemy, że Słupski Ośrodek Kultury jest jednym z partnerów programu Karta Dużej Rodziny. Posiadacze karty po jej okazaniu otrzymują 50% zniżkę na wszystkie stałe zajęcia edukacyjno-kulturalne w Słupskim Ośrodku Kultury, Ośrodku Teatralnym Rondo oraz Pracowni Ceramicznej.

Więcej informacji o programie, zniżkach i udogodnieniach oraz warunkach otrzymania Karty Dużej Rodziny można przeczytać na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku

Całą moc atrakcji przygotował na tegoroczne ferie Słupski Ośrodek Kultury. W żadnym z trzech naszych obiektów nie zabraknie rozrywek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Taniec, aktorstwo, joga, warsztaty plastyczne, rękodzieło to tylko niektóre propozycje z szerokiej gamy warsztatów, jakie przygotowaliśmy dla mieszkańców miasta, którzy pozostaną w Słupsku podczas zimowego wypoczynku. Zapraszamy!

Słupski Ośrodek Kultury (ul. Braci Gierymskich 1)

31 stycznia 2015
12.00 – 16:00 Weekend z Salsą (obowiązują zapisy, płatne) więcej informacji
1 lutego 2015
10:30 -13:15 Weekend z Salsą (obowiązują zapisy, płatne) więcej informacji
2 lutego 2015
12:00 Zumba Kids - Zajęcia Zumba dla dzieci
17:00-19:00 Roztańczony Początek Ferii - Warsztaty taneczne połączone z pokazami Breakdance, Tańcem Towarzyskim, Nowoczesnym i Zumbą
3 lutego 2015
18:00-20:00 SOK z Indii - Otwarcie wystawy fotograficznej, wykład z prezentacją: „Autostopem przez Indie”
20:15 21:15 SOK z Indii - Joga Śmiechu - Zajęcia relaksacyjne
4 lutego 2015
12:00-13:00 Zumba Kids - Zajęcia Zumba dla dzieci
14:00-16:30 Warsztaty Breakdance
18:00-19:00 Zumba Fitness – zajęcia Zumba dla dorosłych (płatne)

zobacz pełen program

klemens rudowskiZ żalem żegnamy Pana Klemensa Rudowskiego, znanego animatora kultury muzycznej. Był absolwentem Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku. Pracę zawodowa rozpoczynał jako nauczyciel wychowania muzycznego w Tychowie. Od 1979 roku pracował w Miejskim Ośrodku Kultury w Słupsku. Był współtwórcą i kierownikiem artystycznym Dziecięcego Zespołu Piosenki i Ruchu „Przyjaźń”. W 1984 roku założył młodzieżowy zespół muzyczny „Kontrapunkt”. Jako instruktor muzyczny sprawował opiekę merytoryczną nad solistami, zespołami muzycznymi i kapelami ludowymi. Komponował muzykę , opracowywał aranżacje, uczył jak walczyć z tremą oraz nawiązywać kontakt z odbiorcami. Na terenie dawnego województwa słupskiego inicjował powstanie zespołów muzycznych. W Smołdzinie założył kapelę ludową „Rowokół”, która uświetniała wiele imprez folklorystycznych na terenie kraju i poza granicami. Wśród innych zespołów grupa wyróżniała się wysokim poziomem artystycznym, wiernością tradycji słowińskich, co zostało wysoko ocenione przez etnografów. W pamięci wielu pozostanie jako wspaniały pedagog, człowiek życzliwy i cierpliwy przewodnik po tajemnicach muzycznego warsztatu.

Czytaj więcej...

Dzięki dotacji otrzymanej od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Słupsk, Słupski Ośrodek Kultury realizuje projekt „Nowy sprzęt dla SOK-u" na sumę ponad 200 tys. zł.

W ramach projektu:

  • powstała uniwersalna, doskonale wyposażona sprzętowo Pracownia Muzyczna, uruchomiono Studia Nagrań (stacjonarne i mobilne) na bazie pomieszczeń i wyposażenia dotychczasowych sal prób,
  • wymieniono zużyty, przestarzały sprzętu oświetleniowy w sali widowiskowej,
  • stworzono profesjonalnie wyposażoną salę tanecznej.

Pracownia muzyczna, po przeprowadzonym remoncie i specjalistycznym przystosowaniu akustycznym, dysponowała dwoma wytłumionymi pomieszczeniami oddzielonymi dźwiękoszczelnym i drzwiami i szybami reżyserki. Umożliwiło to (bez dodatkowych kosztów budowlanych) utworzenie -spełniającego wysokie normy jakościowe - studia nagrań, z równoczesnym wykorzystaniem sal do prowadzenia dotychczasowej działalności edukacyjnej w rozszerzonej formie. Niezbędny do tego był zakup sprzętu muzycznego, nagłośnieniowego i komputerowego (wraz z oprogramowaniem), który obecnie jest wykorzystywany zarówno w pracach studia, jak i w sali prób w trakcie zajęć oraz w realizowanych przez SOK koncertach.

Zakup nowego oświetlenia, czyli m.in. reflektorów, nastawni, pulpitów i komputera z oprogramowaniem, pozwoliło na realizację imprez w sali widowiskowej na wysokim poziomie. Dzięki zakupowi luster, drążków i podłogi baletowej powstała sala, która umożliwia prowadzenie zajęć tanecznych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

W atmosferze radości, dumy ale też zabawy upłynęły obchody 60-lecia Słupskiego Ośrodka Kultury (14-16.11.2013 r.). Wprawdzie nawet podczas trzech dni trudno było zmieścić, nawet śladowo, sporą część słupskiej kultury, którą przecież stworzył SOK od 1953 roku. Jednak trzeba przyznać, że nie zabrakło atrakcji dla wszystkich od tych, znających Słupski Ośrodek Kultury od niedawna aż do tych, którym łza cisnęła się na oko gdy oglądali historię tworzoną także przez nich.

Przez trzy dni w trzech obiektach należących do Słupskiego Ośrodka Kultury oglądaliśmy żywą kulturę, która harmonijnie łączy się ze swoją przeszłością i z dumą opowiada o własnych korzeniach. Podczas uroczystości mogliśmy wprawdzie zobaczyć wszystkie główne dziedziny teraźniejszej aktywności SOK od tańca, poprzez muzykę, plastykę, rzeźbę, ceramikę, teatr i wiele wiele innych. Jednak widzowie i goście mieli świadomość, że nawet ta bogata kulturalna mozaika stanowi jedynie symbol wielkiej sześćdziesięcioletniej pracy, która trwa nadal... i miejmy nadzieję, że nigdy nie zostanie przerwana.

Przez te radosne dni pod adresem Słupskiego Ośrodka Kultury, niejednokrotnie padały słowa „gratulujemy” i „dziękujemy”. My także gratulujemy słupszczanom i dziękujemy im, że są z nami nieprzerwanie od 1953 roku.

Gratulujemy także pracownikom Słupskiego Ośrodka Kultury, którzy z okazji jubileuszu odebrali nagrody za swoją wieloletnią pracę:
Nagrodę I stopnia Prezydenta Miasta Słupska - Jolanta Krawczykiewicz
Nagrodę III stopnia Prezydenta Miasta Słupska - Agnieszka Pienkos, Wiesława Słomińska, Wiesław Krawczykiewicz i Marzena Kogut
Medal za zasługi dla Miasta Słupska - Maria Hasiec
Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Pomorskiego - Jadwiga Girsa-Zimna, Elżbieta Żołyniak, Jolanta Krawczykiewicz
Nagroda specjalna Dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury: III stopnia - Jacek Lanckowski, II stopnia - Katarzyna Suliga, I stopnia - Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska.

zobacz galerię zdjęć

Prawdziwą masę atrakcji przygotował Słupski Ośrodek Kultury dla osób, które na ferie pozostaną w mieście. Specjalne warsztaty kulturalne odbywały się będą od 20 stycznia we wszystkich trzech obiektach należących do SOK. Mamy propozycję dla miłośników tańca, rysunku, fotografii, teatru i rękodzieła w każdym wieku. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

sprzet fotoPracownia Fotografii Cyfrowej i Analogowej oraz Pracownia Ceramiczna Słupskiego Ośrodka Kultury otrzymały nowy sprzęt do zajęć, dzięki realizacji projektu - „Doposażenie Pracowni Foto oraz Witrażu w Słupskim Ośrodku Kultury”. W ramach projektu zakupiono aparaty, akcesoria fotograficzne oraz stoły i narzędzia do witrażu. Dzięki nowemu wyposażeniu znacznie rozszerzona została oferta obu pracowni, ponadto możliwe stało się pełniejsze wykorzystanie ich potencjału. Powiększone zasoby sprzętowe otworzyły drogę do pracy ze zróżnicowanymi wiekowo i środowiskowo grupami odbiorców oraz pozwoliło na znaczne podniesienie, ilościowe i jakościowe, oferty kulturalno-edukacyjnej Słupskiego Ośrodka Kultury. Dodatkowo praca z nowoczesnym sprzętem znacznie podniosła umiejętności i możliwości uczestników zajęć oraz podniosła praktyczne kompetencje instruktorów Pracowni Fotograficznej i Ceramicznej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Słupsk.

mkidn 01 cmyk small   slupsk small