Pożegnania

Kategoria
Kino
Termin
2020-09-03 18:00
Miejsce
OT Rondo
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 ecobilet emcek

Okuribito
Japonia 2008, 130 min

reżyseria: Yôjirô Takita
scenariusz: Kundo Koyama
zdjęcia: Takeshi Hamada
muzyka: Joe Hisaishi
obsada: Masahiro Motoki, Tsutomu Yamazaki, Ryôko Hirosue, Kimiko Yo

"Pożegnania" to przepiękna, wzruszająca, ale opowiedziana z humorem historia oswajająca widzów z przerażającym wielu, a przecież jak najbardziej naturalnym zjawiskiem, jakim jest śmierć.

Po wieloletnich, gorliwych staraniach Daigo uzyskuje angaż w orkiestrze filharmonicznej. Poczucie spełnienia trwa jednak nad wyraz krótko, jako że na mocy odgórnej decyzji orkiestra zostaje rozwiązana. Zrozpaczony Daigo sprzedaje więc umiłowaną wiolonczelę, powraca wraz z małżonką w rodzinne strony i rozgląda się za nowym zatrudnieniem. Wreszcie natrafia na równie obiecujące, co tajemnicze ogłoszenie. Na miejscu okazuje się, że oferowana praca dotyczy rytualnej posługi przy ceremoniach pogrzebowych. Daigo, on odnajduje się w nowej roli strażnika bram życia i śmierci, pośrednika i przewodnika ku zaświatom. Jednocześnie paradoksalnie uczy się odkrywać radość i piękno życia.

Yôjirô Takita stworzył wspaniałą, prawdziwie magiczną opowieść o życiu i śmierci. Cała konstrukcja przypomina baśń, w której każda decyzja bohatera to kolejny etap w jego rozwoju i przygotowanie do ostatecznego zadania. Wszystko opowiedziane jest z wyczuciem i niezwykłą delikatnością, a jednocześnie z wielkim humorem i bezpośredniością. To fantastyczny film pokazujący, że nie trzeba szokować, by przekraczać granice tabu. /Marcin Pietrzyk, filmweb/

bilety: 15, 12, 10zł

 
 

Terminy

  • 2020-09-03 18:00