Przynęta - seans DKF PROJEKCJA

Kategoria
Kino
Termin
2020-10-05 20:00
Miejsce
OT Rondo
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

Bait
Wielka Brytania 2019, 88 min

reżyseria: Mark Jenkin
scenariusz: Mark Jenkin
zdjęcia: Mark Jenkin
obsada: Edward Rowe, Mary Woodvine, Simon Shepherd, Giles King, Chloe Endean

„Przynęta” opowiada o gentryfikacji, kapitalizmie, turystycznym tsunami i klasowych konfliktach. Kornwalijska wieś, w której rozgrywa się akcja, przechodzi właśnie transformację z osady rybackiej w nadmorski kurort. Bracia Ward zmuszeni są sprzedać dom londyńczykom, którzy przerabiają go, dekorując ściany linami, sieciami i innymi akcesoriami symbolizującymi „tradycję” i „autentyczność”, czyli wszystko to, co turyści niszczą. Ekonomiczna, społeczna i kulturowa degradacja rybaków rodzi frustrację, która prowadzi do otwartej wojny z aroganckimi, bogatymi przyjezdnymi. Konflikt eskaluje, gdy młody Ward zaczyna flirtować z córką londyńczyków, panną Leigh.

Ostentacyjnie oldskulowy, zrealizowany kamerą 16 mm debiut Jenkina to wielkie odkrycie ostatniego Berlinale. Jego vintage’owy styl, na który składają się m.in. czarno-biała taśma, wyeksponowane w ręcznej obróbce ziarno i zarysowania, a także inspirowany szkołą radziecką ostry montaż, nie ma w sobie nic anachronicznego. Dowodzi, że tradycja może być inspirująca i żywa.

Prelekcję przed filmem wygłosi Łukasz Androsiuk - doktor nauk humanistycznych, pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej, zajmuje się kulturą medialną w jej wymiarze pedagogicznym, epistemologicznym i estetycznym, gracz konsolowy, miłośnik snookera, fan(atyk) twórczości Larsa von Triera i muzyki niezależnej.

Logotypy

Pokaz realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Słupska.

karnet październikowy DKF: 30zł

bilety: 15, 12, 10zł

 
 

Terminy

  • 2020-10-05 20:00