23. Witkacy pod strzechy - "Matka" monodram Jolanty Juszkiewicz

Kategoria
Teatr
Termin
2020-09-19 18:00
Miejsce
Ośrodek Teatralny RONDO, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

Zwieńczeniem tegorocznej edycji konkursu "Witkacy pod strzechy" będzie monodram Jolanty Juszkiewicz pt. "Matka", na podstawie dramatu S.I. Witkiewicza pod tym samym tytułem.

Spektakl w reżyserii Anatoly Frusina i Jolanty Juszkiewicz będzie można zobaczyć na deskach Ronda już w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Rezerwacje pod nr tel. (59) 842 63 49

Bohaterowie dramatów Witkiewicza gonią za wirażem dziwności istnienia. Ogarnięci metafizyczną namiętnością, muszą działać przeciw sobie samemu, znieprawiać się i wynaturzać, aż do momentu, kiedy padają ofiarą własnego szaleństwa i społecznej zemsty.
Matka przypomina udręczony automat. Sama siebie obwinia z racji natury, zarazem zaś ma na sumieniu niejedno, poczynając od małżeństwa z przestępcą, natręctwa, opluwania człowieka. Ten typ matki jest integralną częścią Słowiańskiej kultury, jest prawie w każdym z nas, współczując jej losowi czujemy podrażnienie procesami, którymi sami podążamy zadręczając siebie i drugą stronę pępowiny.

Spektakl prezentowany m.in na zaproszenie prof. Richarda Demarco Edynburg/Szkocja, Glasgow/Szkocja, Kanbera/Australia, Sztokholm/Szwecja, Sydney/Australia, Lyon/Francja, Stepanakert/Karabakh, Vladikavkaz/Osetia, Petersburg, Archangielsk, Petrozawodsk/Rosja, Brazylia/Brazylia, Warna/Bułgaria, Almaty/Kazachstan oraz Polska.

fot. Alen Mukhamejanov

 

belka

 
 

Terminy

  • 2020-09-19 18:00