"Portrecista Psów" - spotkanie z Wojciechem Chamier-Gliszczyńskim

Kategoria
Promocje książek
Termin
2020-10-02 18:00
Miejsce
Ośrodek Teatralny RONDO, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
Strona WWW
Słupski Ośrodek Kultury wraz z Wydawnictwem Czarne i Księgarnią Ratuszową zapraszają do Ośrodka Teatralnego Rondo na spotkanie autorskie z Wojciechem Chamier-Gliszczyńskim, promujące ogólnopolską premierę jego debiutanckiej powieści pt. "Portrecista Psów". Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa CZARNE
Rozmowę z pochodzącym ze Słupska autorem poprowadzą: Jolanta Krawczykiewicz i Daniel Odija, a fragmenty powieści przeczyta Anna Rau do akompaniamentu Julity Kuczborskiej.
Wydarzenie będzie transmitowane w internecie na platformie Facebook.
Rezerwacji można dokonać pod numerem tel. (59) 842 63 49
O książce:
"Wczesne lata dwudzieste, Pomorze, pogranicze polsko-niemieckie. Tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości złodziejce, paserce i morderczyni udaje się przejąć nieczynny zakład fotograficzny. Zatrudnia w nim młodego Niemca Martina, chłopaka, który ma nietypową pasję – zawodowo fotografuje psy, najchętniej martwe, bo tylko wtedy może je uchwycić w idealnej ostrości. Gdy właścicielka atelier odkrywa, że Martin jest również zafascynowany kobiecym ciałem, wpada na pomysł, jak wykorzystać jego talent fotograficzny dla dodatkowego zarobku. Traktuje młodzieńca jak syna i wszystko szłoby świetnie, gdyby nie zawiłości ludzkiego charakteru i fakt, że z rodziną, zwłaszcza tą mafijną, najlepiej wychodzi się, nomen omen, na zdjęciach.
Wojciech Chamier-Gliszczyński w swoim brawurowym debiucie z lekkością prowadzi czytelnika przez półświatek międzywojnia, doprawiając całą historię solidną dawką humoru i groteski. Pod powierzchnią tej surrealistycznej prozy kryją się jednak poważne rozważania na temat moralności, ludzkiej natury i tożsamości, a zwłaszcza skłonności człowieka do czynienia zła."
o autorze:
Wojciech Chamier-Gliszczyński - zadebiutował w 2004 roku jako poeta w szczecińskim piśmie „Artefakt". W 2015 roku otrzymał nominację w Konkursie Literackim imienia Henryka Berezy „Czytane w maszynopisie". Finalista projektu Pracownia Prozy podczas festiwalu Stacja Literatura 23 w 2018 roku oraz projektu Pracownia Opowieści podczas Stacji Literatura 24 w 2019 roku. Jego opowiadanie Zakaz gry w piłkę ukazało się w 2019 roku w magazynie literackim „biBLioteka" wydawanym przez Biuro Literackie. Prawnik, z zawodu radca prawny. Mieszka w Słupsku. 
Współorganizatorami wydarzenia są: Wydawnictwo Czarne i Księgarnia Ratuszowa.
 
 

Terminy

  • 2020-10-02 18:00