Kult ciała

Kategoria
Kino
Termin
2019-02-16 20:00
Miejsce
Kino Rejs, al. 3 Maja 22
Telefon
59 843 54 34
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

Tytuł: Kult ciała
Reżyseria: Michał Waszyński

ecobilet emcek

Czesław jest rzeźbiarzem. Poszukuje modelu do swej rzeźby "Nowa Wenus". Poznaje piękną Hankę. Uważa ją za idealny model i skłania do pozowania. Wkrótce zakochuje się w niej, a ona w nim, miłością gwałtowną, niezrównaną... Pewnego dnia jego przyjaciel baron Stumberg przedstawia mu Hankę jako swoją narzeczoną. Zrozpaczony Czesław szuka zapomnienia w alkoholu.

Drugi film Michała Waszyńskiego, twórcy legendarnego "Dybuka", jest adaptacją powieści erotyczno-psychologicznej Mieczysława Srokowskiego. Ta polsko-austriacka koprodukcja zrealizowana m. in. w Warszawie, Budapeszcie i Wiedniu zyskała międzynarodowe uznanie, zdobywając Złoty Medal na festiwalu filmowym w Nicei. Film został odnaleziony w Królewskim Archiwum Filmowym w Brukseli. Obraz został udźwiękowiony, jednakże w polskich kinach - ze względu na wysokie ceny nowej aparatury - pokazywany był w wersji niemej. Wyświetlany także w Rumunii, Francji i Niemczech pod tytułem "Rapsodia miłości".

Film z muzyką w wykonaniu ZESPOŁU CZERWIE.

CZERWIE to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy tej formacji stworzyli własny niepowtarzalny styl będący fuzją wielu gatunków muzycznych. W swojej dyskografii mają sześć autorskich albumów, w tym muzykę do filmów niemych. Na ich koncie znajdują między innymi ilustracje do takich filmów, „Nosferatu”, Mani”, „Gabinet Doktora Caligari”, „Metropolis” i „Kult ciała” właśnie.

Scenariusz: Anatol Stern, Stefan Szekely
Produkcja: Polska, Austria 1930, 58 min.
Obsada: Agnes Petersen, Victor Varconi, Paweł Owerłło, Eugeniusz Bodo
Zdjęcia: Hans Theyer, Akos Farkas

 
 

Terminy

  • 2019-02-16 20:00