LOREM IPSUM spektakl teatru tańca Vagabond Physical Collective

Kategoria
Taniec
Termin
2019-06-03 19:00
Miejsce
pin Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku, ul. Jana Pawła II 3
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowy spektakl teatru tańca "Lorem Ipsum" w wykonaniu Vagabond Physical Collective! Nie udałoby się to bez współpracy słupskich instytucji kultury, a także bez Instytutu Muzyki i Tańca, który jest współorganizatorem tego projektu :D
Nie możemy się doczekać! :D

Kiedy? - 3 czerwca 2019 r.
O której? - o godzinie 19.00
Gdzie? - na scenie Polskiej Filharmonii Sinfonii Baltici im. Wojciecha Kilara w Słupsku

Rezerwacje i sprzedaż biletów w cenie 20/15 zł prowadzi Impresariat Artystyczny Filharmonii.
Dla grupy nie mniej niż 10 osób bilety w cenie 10 zł.

„Lorem Ipsum” grupy Vagabond Physical Collective to autorski spektakl teatru tańca o poczuciu niespełnienia, które może być przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień - wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

„Lorem Ipsum” - określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie tekstu w obcym języku pozwala skoncentrować się na jego wizualnych aspektach.

Vagabond Physical Collective – nieformalny kolektyw artystyczny tworzony przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To zderzenie sześciu energii twórczych młodych aktorów-tancerzy poszukujących swojego języka, którzy z zaangażowaniem wkraczają na polskie oraz światowe sceny. Prywatnie przyjaciele o podobnych poglądach na sztukę, dążący do budowania możliwości twórczej realizacji autorskich projektów. Zainteresowani prozaicznymi zagadnieniami, które dotykają każdego. W tworzonych obrazach scenicznych zawierają uniwersalne historie, z którymi widz może się utożsamić. W skład kolektywu wchodzą: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona oraz Paweł Urbanowicz.

REALIZATORZY SPEKTAKLU
Reżyseria: Paweł Urbanowicz
Choreografia: zespół
Dramaturgia: Anna Turczyńska i Franciszek Szumiński
Reżyseria świateł: Paweł Murlik
Muzyka: Mateusz Flis
Grafika: Beata Sadowska, The Bonbons Studio Graficzne - Aleksander Joachimiak

Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Scena dla tańca 2019.

MECENAT
Spektakl zrealizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Suwałki.

 
 

Terminy

  • 2019-06-03 19:00