Dziergasie gdzie da się

Kategoria
Rękodzieło
Termin
2019-06-08 13:00
Miejsce
Rynek Rybacki przy Spichlerzu Richtera
Telefon
507 846 243
Strona WWW

Grupa warsztatowa MANUFAKTURA Słupskiego Ośrodka Kultury oraz Muzeum Pomorza Środkowego z okazji Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych serdecznie zapraszają na imprezę pod hasłem DZIERGASIE, GDZIE DA SIĘ.

Zapraszamy wszystkich miłośników dziergania, szydełkowania i frywolitki oraz tych, którzy chcieliby się sztuk owych nauczyć w sobotę, 8 czerwca, o godzinie 13.00 na Rynek Rybacki obok Spichlerza Richtera.

W tym dniu pragniemy demonstrować publicznie naszą miłość do rękodzieła i zachęcać przechodniów, współuczestników wydarzenia, do kreatywnego sposobu spędzania czasu. Dzierganie, szydełkowanie, frywolitka i inne tak zwane "robótki ręczne" nie tylko wyciszają, uspokajają i odstresowują, ale także dają ogromne poczucie satysfakcji i twórczego spełnienia.

W programie imprezy przewidzieliśmy naukę szydełkowania i koronki czółenkowej, wspólne dzierganie wiosennych, kolorowych chust, a także naukę tworzenia prostych szydełkowych maskotek dla Małych Wojowników, czyli pacjentów dziecięcych oddziałów onkologicznych. Drobny poczęstunek i wspaniała atmosfera gwarantowane:)

 
 

Terminy

  • 2019-06-08 13:00