Młodzi idą dalej

Kategoria
Kino
Termin
2019-06-07 17:00
Miejsce
Banach 17 (budynek dawnego Gimnazjum nr 4)
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

Kanada 2018, 87 min.

reżyseria: Slater Jewell - Kemker
zdjęcia: Slater Jewell - Kemker
montaż: Mike Munn, Nick Taylor

Kiedy w wieku 15 lat Slater Jewell-Kemker rozpoczynała realizację tego dokumentu, z pewnością nie spodziewała się, że pracę nad nim skończy dopiero 10 lat później. Przez cały ten okres z kamerą w ręku i ogromną determinacją podróżowała po świecie, śledząc przebieg kolejnych szczytów klimatycznych ONZ oraz dokumentując życie młodych aktywistów, dla których zmiana klimatu to nie tylko historie z gazet, ale równie często przerażająca codzienność rodzinnych miast i wsi. Film Jewell-Kemker niezwykle dobitnie pokazuje, że wciąż możemy uratować naszą planetę, jednak niezbędne do tego są działania każdego i każdej z nas i odważne polityczne decyzje wykraczające poza partykularne interesy najbogatszych państw świata.

Po seansie zapraszamy na dyskusję "Produkcja żywności a zmiany klimatyczne". Po debacie poczęstunek zrobiony przez kuchnię społeczną Słupsk.

Kuchnia Społeczna Słupsk to inicjatywa, której celem jest promowanie zdrowej kuchni, praw zwierząt, ekologii oraz praw człowieka. 
Kuchnia społeczna to przestrzeń do wymiany doświadczeń, poglądów, dobrego słowa i przepisów. 

Wstęp bezpłatny

 
 

Terminy

  • 2019-06-07 17:00