Mowa ptaków - seans DKF Projekcja

Kategoria
Kino
Termin
2019-10-05 17:30
Miejsce
OT RONDO
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ecobilet emcek

Polska 2019, 138 min.

reżyseria: Xawery Żuławski
scenariusz: Andrzej Żuławski
muzyka: Andrzej Korzyński
zdjęcia: Andrzej J. Jaroszewicz, Marian Prokop
obsada: Sebastian Fabijański, Eryk Kulm jr, Jaśmina Polak, Andrzej Chyra, Borys Szyc

Bohaterami "Mowy ptaków" są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Ci zepchnięci na margines bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą.

"Mowa ptaków" to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski pracował wcześniej między innymi przy Na srebrnym globie i Szamance. Mowa ptaków jest dzięki temu wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa.

"Mowa ptaków" to też niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. "Mowa ptaków" jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

Seans rozpocznie się prelekcją Grażyny Bożek-Szczepłockiej.

bilety: 15, 12, 10zł

logo PISF

Pokaz realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

 
 

Terminy

  • 2019-10-05 17:30