15. JPG - koncert zespołu Six&Six DUO

Kategoria
Muzyka
Termin
2019-10-12 20:00
Miejsce
Ośrodek teatralny RONDO, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
Strona WWW

Ośrodek teatralny RONDO zaprasza na koncert duetu Six&Six DUO w ramach 15. Jesiennego Przeciągu Gitarowego

Wojtek Tramowski to gitarzysta obracający się głównie w stylistyce jazzowej Współpracuje np: z muzykami krakowskimi np.: takimi jak: Marcin Ślusarczyk – sax.,Tomek Kupiec-bass,Sebastian Bernatowicz,piano-keyb Tomek Grochot - bębny, Maciek Adamczak-bass,perkusista i perkusjonalista Pan doc. Dokt. Jan Pilc,Kajetan Galas-Hammondy,Grzesiek Masłowski-bębny,Dominik Wywrocki-bass i inniWspółpracował również z muzykami wrocławskimi,a szczególnie ze świetnym gitarzystą Januszem Konefałem, zaliczającym się do czołówki gitary jazzowej w kraju.Przez dość długi czas współpracował i był stałym członkiem formacji "STAN d' ART.", Laureata festiwalu "JAZZ nad ODRĄ".Współpracuje także z czołowym polskim wibrafonista Karolem Szymanowskim w Open Trio, jak również w duecie. Jest także jednym z laureatów ogólnopolskiego konkursu gitary jazzowej im. Marka Blizińskiego "GUITAR CITY"
Karol Szymanowski to czołowy polski wibrafonista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog. Studiował w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Instrumentalnym oraz w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa (dyplom z wyróżnieniem). Jest laureatem wielu nagród w konkursach jazzowych w Polsce i w Europie. Prowadzi ożywioną działalność koncertową głównie z repertuarem muzyki jazzowej, współpracuje także z zespołami bluesowymi i grupami wykonującymi muzykę etniczną. Jest autorem sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie, która umożliwia prezentację gatunków muzycznych wcześniej dla wibrafonistów niedostępnych. Walory nowej techniki wykorzystuje zarówno w utworach na zespoły kameralne (duety, tria) jak i symfonicznych. Ponadto jest pomysłodawcą rozszerzenia skali wibrafonu poprzez połączenie go z najniższą oktawą marimby, co - dzięki współpracy z francuską firmą Bergerault - zaowocowało powstaniem instrumentu Bass Vibe. Dr hab. Karol Szymanowski prowadzi również działalność dydaktyczną jako profesor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a także jako wykładowca mistrzowskich kursów podczas renomowanych festiwali muzycznych (Międzynarodowe Forum Perkusji w Żaganiu, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej Crossdrumming w Warszawie, National Youth Percussion Instrument Competition & Summer Percussion Academy w Szanghaju) oraz kursów perkusyjnych organizowanych na całym świecie (Niemcy, Belgia, Holandia, Hiszpania, Chiny). Jest endorserem firmy Bergerault, gra pałkami Karol Szymanowski firmy Vibrawell. W 2014r. został uhonorowany ministerialną odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” a w 2016 otrzymał nagrodę „za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki perkusyjnej”.

UWAGA: Tego samego dnia, o godz. 19:00 zagra Szymon Białek

Bilety w cenie 30 zł (upoważniające do udziału w koncertach Szymona Białka i Six&Six DUO) do nabycia w kasie OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a

 
 

Terminy

  • 2019-10-12 20:00