(Z)namiętne (z)myślenia. Kobietnik i psychoanaliza złota - wernisaż wystawy prof. Moniki Jaworskiej-Witkowskiej

Kategoria
Film
Termin
2019-11-27 17:00
Miejsce
galeria Teatru RONDO
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

MK 2019 baner na stronę 4

Wystawy nie dało się namalować posłusznie…, ten cały rozcelebrowany Kobietnik to właściwie uporczywe problematyzowanie pytania: Z ilu kobiet składa się kobieta? Ujmować rozumem kobietę można było tylko namiętnie, więc namiętnie z myślenia wyjmowałam to, co w kobiecie nienasycone, to, co nigdy nie mówi sobie dość! Psychoanaliza złota nie odnosi się tu wyłącznie do alchemicznej symboliki wykuwania materii i sił duchowych, ale do złotych ram, w które włożyła kobietę kultura… wyznaczyła drogi złotej pamięci o niej, złote rytuały, podarowała złotą biżuterię i złotą aureolę… słowem przystawiła złotą pieczątkę, dała złote objęcia i złote tło…. od złotej ramy do złotej klatki droga krótka… więc ja szukam różnicy…i pokazuję, że kobieta i złoto to światy po sąsiedzku.

miejsce: galeria Teatru RONDO, SOK, ul. Niedziałkowskiego 5, wstęp bezpłatny

Profesor Monika Jaworska-Witkowska - specjalistka w dziedzinie filozofii i pedagogiki kultury, socjoterapeutka, malarka i animatorka kultury i sztuki, autorka piętnastu książek, przez siedem lat Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy

 
 

Terminy

  • 2019-11-27 17:00