Kult. Film

Kategoria
Kino
Termin
2019-12-08 16:00
Miejsce
OT RONDO
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

Polska 2019, 92 min.

reżyseria: Olga Bieniek
scenariusz: Olga Bieniek, Leszek Gnoiński
muzyka: Kult
zdjęcia: Krzysztof Kowalski, Bartosz Bieniek
obsada: Kazik Staszewski, Janusz Grudziński, Janusz Zdunek

„Kult. Film” zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwa, emocjonująca i wyczekiwana produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej więzi z fanami.
Zdjęcia do filmu były realizowane w latach 2013-2019. Zostały uzupełnione o materiały archiwalne, również te należące do członków zespołu.

"Kult. Film" unika kronikarskiej chronologii, wymyka się sztywnym zasadom filmowych biografii, nie epatuje szorstką faktografią. (... )Zebranie aż 270 godzin materiału pozwoliło twórcom filmu na dość wszechstronną obserwację artystów, acz jednocześnie stanowiło niebagatelne wyzwanie, by setki rozmów, zwierzeń, prób i zakulisowych anegdot "ubrać" w przyswajalną przez widza formę. Efekt jest więcej niż zadowalający, bowiem dokument odznacza się świetnym tempem i narracyjną swobodą. Kolejne aspekty działalności zespołu rytmizują przewijające się w tle kompozycje, które filmową opowieść dzielą niejako na tematyczne rozdziały. Znajdziemy więc w "Kulcie" fragmenty poświęcone życiu rodzinnemu niektórych muzyków, dowiemy się jak wygląda od środka organizacja koncertu, a nawet poznamy rozkład miejsc w zespołowym busie. /Tomasz Zacharczuk, trójmiasto.pl/

bilety: 10, 12, 15zł

 
 

Terminy

  • 2019-12-08 16:00