ODWOŁANE! - Międzynarodowy Dzień Teatru w OT Rondo

Kategoria
Teatr
Termin
2020-03-27 19:00
Miejsce
Ośrodek Teatralny RONDO, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
Strona WWW

27 marca obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji po wielu latach na scenę Ośrodka Teatralnego RONDO powróci Marcin Bortkiewicz ze swoim monodramem pt. „Satana”, stworzonym we współpracy z reżyserem Stanisławem Otto Miedziewskim.

Początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 15zł/20zł dostępne w OT Rondo.

Marcin Bortkieicz, uznany już nie tylko w Polsce, ale i na świecie aktor-monodramista i reżyser w "Satanie" wciela się w postać Serenusa Zeitbloma, który opowiada o życiu swojego przyjaciela z czasów studenckich, genialnego muzyka Adriana Leverkühna, który podobnie jak Faust Goethego podpisał pakt z diabłem. Z powieści Manna uznawanej przez badaczy za metaforę historii Niemiec, Marcina Bortkiewicza zainteresował przede wszystkim motyw sprzeczności związanych z twórczością oraz koszty, jakie musiał ponieść główny bohater, aby stworzyć dzieło nieśmiertelne. W jego interpretacji "Doktor Faustus" staje się uniwersalną metaforą wyborów, z jakimi musi się zmierzyć twórca, żeby sprostać swojemu powołaniu.

Przedstawienie zostało uhonorowane ponad 15 ogólnopolskimi i międzynarodowymi nagrodami, m.in. w Edynburgu, Kilonii, Kiszyniowie, Kijowie i Warszawie.

Monodram poprzedzi spotkanie autorskie  z prof. Lechem Śliwonikiem , który opowie o swojej nowej książce „Teatr niezbędny: studia, szkice, felietony”. Początek o godz. 17.00 – wstęp wolny.

 
 

Terminy

  • 2020-03-27 19:00