przejście graniczne Armenia Iran21 września o godzinie 18:00 zapraszamy do Teatru Rondo na spotkanie z podróżniczką i bloggerką, Joanną Sarwińską, która opowie o niedawnej, autostopowej podróży po Iranie.

"(...) odbyłam [ją] w 4-osobowym zespole dziewczyn - studentek, we wrześniu 2016 roku. Podróżowałyśmy razem stopem z Gruzji, przez Armenię do Iranu. Chcę opowiedzieć o różnicach pomiędzy Iranem a Polską/krajami europejskimi, opowiedzieć o zaobserwowanych elementach kultury. Ukazać odmienne spojrzenie na ten kraj, niż propagandowy obraz wykreowany przez zachodnie media. Co jest ważne dla współczesnych Persów? Z czym mają problemy? Jak wygląda ich „podwójne życie” (jedno w domowym zaciszu, drugie po wyjściu na ulicę)?

Od pięciu lat podróżuję autostopem, chciałabym zopowiedzieć ogólnie o alternatywnych, niskobudżetowych podróżach, o przełamywaniu własnych barier i radzeniu sobie w sytuacjach związanych z tego typu wyjazdami.

Chciałabym, aby uczestnicy spotkania wyobrazili sobie, że siedzą na perskim dywanie, piją herbatę słodzoną szafranowym cukrem i wyruszają ze mną w egzotyczny świat, zamieniając obawy przed nieznanym w ekscytację poznania nowego..."

Joanna Sarwińska – studentka geografii na Uniwersytecie Warszawskim, pasjonatka autostopowych podróży. Od 5 lat bierze udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Autostopowych, a swoimi wrażeniami dzieli się z innymi, między innymi poprzez prowadzenie fanpage’a "Stop, a się kręci", publikowanie video na kanale pod własnym nazwiskiem, udział w audycjach radiowych czy spotkania o tematyce podróżniczej. Jak typowa kobieta, uwielbia torebki. Najlepiej takie, w których zmieszczą się: namiot, śpiwór i karimata, bo nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać.