Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

sok 696x344Słupski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich chętnych do aktywnego udziału w wydarzeniach zaplanowanych na okres wakacyjny. Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

W drugą niedzielę lipca zapraszamy na Rynek Rybacki pod Spichlerzem Richtera w Słupsku na Jarmark Gryfitów.

Czytaj więcej...

15. docs against gravityW dniach 18-20 maja 2018 zapraszamy do kina Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury na Weekend z 15. Millennium Docs Against Gravity. Jak co roku festiwal jest okazją do zobaczenia najnowszych, najciekawszych produkcji kina non-fiction. Hasłem ODERWIJ SIĘ! zachęcamy do otwarcia się na świat, z dala od stereotypów i przyzwyczajeń.

W tym roku, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, w ramach Weekendu pokażemy dokumenty polskich twórców, którzy w ostatnich latach podbijają festiwale filmowe na całym świecie, niejednokrotnie zdobywając większą sławę zagranicą niż w kraju.

Czytaj więcej...

8 wspaniałych grafikaKomisja XXIV Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych" powiatu słupskiego nie miała w tym roku łatwego zadania. Jak może być łatwo wyłonić zwycięzców, gdy sami uczestnicy konkursu nie chcą hałasu dookoła siebie, uważając, że "nie robią niczego specjalnego" i nie zasługują na laury? :) Młodzi ludzie po raz kolejny zachwycili empatią, ofiarnością, bezinteresownym zainteresowaniem, poświęceniem, wytrwałym niesieniem pomocy potrzebującym. Wszyscy zgłoszeni są WSPANIALI, niemniej Konkurs rządzi się swoimi prawami i grono ścisłej czołówki musiało zostać zawężone do primorum inter pares.

Czytaj więcej...

28698712 2081402675209071 590398522995216986 oKino studyjne Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury zaprasza młodzież do udziału w 12. edycji konkursu „Mój pomysł na film”. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do uczniów w wieku 13-19 lat, a jego celem jest popularyzacja sztuki filmowej oraz zachęcanie młodzieży do aktywności twórczej.

Prace konkursowe można zgłaszać w trzech kategoriach:

1. PLAKAT do dowolnego filmu (fikcyjnego bądź istniejącego). Technika wykonania plakatu może być dowolna, format od A3 do A1. Obowiązuje forma papierowa.

2. SCENARIUSZ FILMOWY o objętości do 10 stron A4.

3. KRÓTKOMETRAŻOWY FILM FABULARNY o długości do 10 minut.

Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę w danej kategorii (jeden scenariusz, jeden plakat, jeden film). Prace konkursowe można dostarczyć osobiście lub przesyłać pocztą na adres: kino studyjne Rejs, al. 3 Maja 22, 76-200 Słupsk z dopiskiem „konkurs Mój pomysł na film” wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia.

Czytaj więcej...

2018 X Muza afiszKino Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury już po raz piętnasty zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Konkursie Wiedzy o Filmie X MUZA. Celem konkursu jest zachęcanie młodzieży zainteresowanej historią i teorią kina do pogłębiania wiedzy oraz uwrażliwienie młodych widzów na artystyczne walory filmu.

Do 23 marca 2018 przyjmowane będą zgłoszenia dwuosobowych drużyn, które chcą wziąć udział w konkursie. Wypełnione karty należy dostarczyć do kina Rejs (al. 3 Maja 22, 76-200 Słupsk) lub przesłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w temacie wiadomości prosimy dopisać „zgłoszenie - X MUZA”).

Czytaj więcej...

fot krzysztof piotrkowski 15W tegorocznej kweście uczestniczyło 207 wolontariuszy kwestujących, którym towarzyszyło ponad 100 słuchaczy Szkoły Policji.
Imprezy zamknięte poprzedzające 26. Finał zostały zorganizowane w 31 szkołach i przedszkolach, w tym w 4 placówkach z powiatu słupskiego. Łącznie podczas tych imprez zebrano 39 386,68 zł.
W działania 26. Finału włączyło się ponad 60 instytucji i organizacji (współorganizatorzy i sponsorzy), oprócz tego wiele osób prywatnych (współorganizatorzy, darczyńcy).

13 i 14 stycznia 2018 r., oprócz głównej imprezy finałowej w CH JANTAR odbyło się wiele imprez towarzyszących, m.in.:
- spektakl „Pippi Pończoszanka” w Teatrze Lalki Tęcza
- koncert zespołu Shakin' Daddies w Dom Ówce
- 15. Turniej Tenisa Stołowego w OSR ul. Niedziałkowskiego 2
- VI Słupski Bieg Orkiestrowy na Stadionie 650-lecia
- Festyn Rodzinny w SP 5
- występy uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha w Antrakcie
- Otwarta Scena w Słupskim Ośrodku Kultury
- "Jazz na scenie" w Antrakcie

Czytaj więcej...

Słupski GrajDołek A2 Medium18 marca 2018 zapraszamy do Emceku na 3 maja 22 na kolejną, siódmą już edycję "Grajdołka".

Słupski Festiwal Gier Planszowych to pierwsza impreza tego typu na terenie Pomorza Środkowego. Organizowana jest dla fanów tradycyjnych gier -  klasycznych, planszowych, karcianych, bitewnych - wszystkiego, co interesuje miłośników wspólnego spędzania czasu w świecie wyobraźni. 

W tym roku proponujemy kilkadziesiąt gier do wyboru, w tym ESPLENDOR, DRAKO, ABYSS, TOKAIDO, DUSZKI, ABALONE, WIKINGOWIE, EVEREST, gry dla najmłodszych od wydawnictwa Egmont.

Oczywiście można przynieść własne gry, do czego serdecznie zachęcamy! "Grajdołek" to unikalna okazja do wyciągnięcia spod szaf zakurzonych pudeł z ukochanymi grami - wreszcie będzie "z kim grać"!

Organizatorzy: SOK, Emcek, GOK, Stowarzyszenie FILART i Księgarnia Ratuszowa zapraszają serdecznie do wspólnej zabawy! Wstęp wolny. Start imprezy o godzinie 15:00.

Utraty marcowe afisz A2 MediumKulturalny Punkt Zapalny i Słupski Ośrodek Kultury pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia zapraszają na:

"Utraty Marcowe - 16. Dni Kultury Żydowskiej w 50 rocznicę Marca'68". Obowiązują wejściówki, rezerwacje pod numerem telefonu 59 842 63 49.

18:00 w Teatrze RONDO: prezentacja multimedialna Leo Leszka Kantora - „Album rodzinny. Zdjęcia, które Żydzi zabrali ze sobą...”. Po projekcji rozmowa Leo Kantora i Roberta Biedronia "W poszukiwaniu tolerancji"

19:30 w Teatrze RONDO: „Lawina bieg od tego zmienia”; o traktatach wierszem Czesława Miłosza i Utratach Marcowych ze szwedzkim tłumaczem, członkiem Szwedzkiego Związku Tłumaczy Przysięgłych, JURKIEM HIRSCHBERGIEM rozmawiają Jolanta Krawczykiewicz i prof. Tadeusz Sucharski.

W KINIE REJS: projekcja filmu "Skibet/Hatikvah" (bilety: 10 zł)

23 marca, godzina 16:45
24 marca, godzina 20:00
25 marca, godzina 18:00

Finansowane ze środków Województwa Pomorskiego i Miasta Słupsk.

Czytaj więcej...

konkurs 8 wspanialychZachęcamy wychowawców i opiekunów wolontariuszy ze szkół, instytucji i organizacji społecznych do zgłaszania do konkursu kandydatur młodych, wspaniałych wolontariuszy, zasługujących swoją postawą na szczególne wyróżnienie. Termin zgłoszeń upływa 7 marca.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu oraz powoływanie w szkołach Klubów Ośmiu – młodzieżowego wolontariatu działającego według programu wychowawczego Joanny Fabisiak „Wychowanie przez działanie”. Uczestniczyć w nim mogą już dzieci ze szkół podstawowych (od klasy 4 - kategoria "Ósemeczka"). Wyróżnieni wolontariusze otrzymują tytuł laureata oraz uczestniczą w atrakcyjnej gali Konkursu w Trzebiatowie.

Posiedzenie komisji konkursowej i rozmowy z nominowanymi odbędą się 12 marca, od godziny 9:00 w klubie Tango w Emceku, al. 3 Maja 22.

Karta zgłoszenia oraz regulamin Konkursu TUTAJ (KLIKNIJ).

Strona Fundacji "Świat Na Tak" i historia konkursu: KLIKNIJ

Czytaj więcej...

Słupski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w atrakcjach przygotowanych przez Teatr Rondo oraz instruktorów pracowni Ceramicznej, Batiku, Fotografii i Tańca.

Ferie z SOKiem zaczynają się w poniedziałek 29 stycznia i potrwają aż do 9 lutego. W programie znajdziecie Państwo szereg zróżnicowanych zajęć, skierowanych do fanów teatru, tańca, plastyki, fotografii. Czy tworzywem jest ulotne słowo mówione, efemeryczny gest, czy nieczuła na upływ czasu masa ceramiczna - każdy znajdzie formę wyrazu adekwatną do osobistych preferencji i uzdolnień. Wykwalifikowana i doświadczona kadra nauczy przekuwać abstrakcyjne porywy ducha na konkretne Dzieła, nawet jeśli Artysta stawia dopiero pierwsze kroki na niwie Sztuki.

Zapraszamy serdecznie do przyjemnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu ze Słupskim Ośrodkiem Kultury. Przyjdź i odkryj w sobie Artystę!

Harmonogram na obrazkach poniżej lub w PDF (KLIKNIJ)