Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

00 logo wośpW dniu 27 listopada 2017 r. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyraziła zgodę na utworzenie Sztabu 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słupskim Ośrodku Kultury. Numer Sztabu to 4737. Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku jest współorganizatorem 26. Finału WOŚP na mocy porozumienia ze Słupskim Ośrodkiem Kultury z dnia 20.11.2017.

Celem zbiórki publicznej w dniu 14 stycznia 2018 r. tj. w dniu 26. Finału jest zbieranie środków pieniężnych „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

Impreza finałowa odbędzie się 14 stycznia 2018 r. (niedziela) w Centrum Handlowym JANTAR w Słupsku (ul. Szczecińska 58) w godz. 14.00 - 20.00

Wolontariusze czytają dalej...

xAbo 062017 gm 02 15 listopada o godzinie 18:00 odbędzie się w Teatrze Rondo przy Niedziałkowskiego 5a spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim.

Okazją do spotkania będzie promocja najnowszej książki księdza Bonieckiego, "Powroty z bezdroży". Publikację będzie można nabyć w czasie imprezy od przedstawicieli Księgarni Ratuszowej. Spotkanie poprowadzi profesor AP Daniel Kalinowski.

WEJŚCIÓWEK JUŻ BRAK!

Grażyna i Aga 213 Kopia19 października 2017 na scenie Filhamornii "Sinfonia Baltica" odbył się koncert pochodzącej ze Słupska gwiazdy światowego jazzu, Grażyny Auguścik, z towarzyszeniem Agi Kiepuszewskiej, Jarosława Bestera, zespołu Stryjo oraz Łukasza Sabata.

W czasie koncertu pani Auguścik została odznaczona srebrnym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", przyznanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt artystycznej działalności, prowadzonej już od 40 lat (debiut w Opolu w 1977). Do odznaczenia zgłosiło panią Grażynę Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, wręczył je pan Wicewojewoda Mariusz Łuczyk.

Czytaj więcej...

dzien przedzenia2„Światowy Dzień Przędzenia w Miejscach Publicznych”

21 – 27 września 2017

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie wraz z Herbaciarnią w Spichlerzu, Miejską Biblioteką Publiczną, Młodzieżowym Centrum Kultury oraz Słupskim Ośrodkiem Kultury zapraszają na Światowy Dzień Przędzenia w Miejscach Publicznych.

Widowisko „Po nitce do kłębka” to przygotowany przez grupę uczestniczek programu ”DWA ŚWIATY – JEDNA NIĆ” kilkudniowy cykl pokazów przędzenia na kołowrotkach i wrzecionach odbywający się w wybranych miejscach przestrzeni miejskiej w Słupsku.

 

  • 21 września (czwartek), godz. 16-18, Ośrodek Teatralny Rondo SOK
  • 22 września (piątek), godz. 17-19, Herbaciarnia w Spichlerzu,
  • 25 września (poniedziałek), godz. 16-18, Pracownia Ceramiczna SOK
  • 26 września (wtorek), godz. 10-12, Willa pod Platanami, MBP, Filia nr 7
  • 27 września (środa), godz. 16-18, Młodzieżowe Centrum Kultury

Czytaj więcej...

przejście graniczne Armenia Iran21 września o godzinie 18:00 zapraszamy do Teatru Rondo na spotkanie z podróżniczką i bloggerką, Joanną Sarwińską, która opowie o niedawnej, autostopowej podróży po Iranie.

"(...) odbyłam [ją] w 4-osobowym zespole dziewczyn - studentek, we wrześniu 2016 roku. Podróżowałyśmy razem stopem z Gruzji, przez Armenię do Iranu. Chcę opowiedzieć o różnicach pomiędzy Iranem a Polską/krajami europejskimi, opowiedzieć o zaobserwowanych elementach kultury. Ukazać odmienne spojrzenie na ten kraj, niż propagandowy obraz wykreowany przez zachodnie media. Co jest ważne dla współczesnych Persów? Z czym mają problemy? Jak wygląda ich „podwójne życie” (jedno w domowym zaciszu, drugie po wyjściu na ulicę)?

Od pięciu lat podróżuję autostopem, chciałabym zopowiedzieć ogólnie o alternatywnych, niskobudżetowych podróżach, o przełamywaniu własnych barier i radzeniu sobie w sytuacjach związanych z tego typu wyjazdami.

Chciałabym, aby uczestnicy spotkania wyobrazili sobie, że siedzą na perskim dywanie, piją herbatę słodzoną szafranowym cukrem i wyruszają ze mną w egzotyczny świat, zamieniając obawy przed nieznanym w ekscytację poznania nowego..."

Joanna Sarwińska – studentka geografii na Uniwersytecie Warszawskim, pasjonatka autostopowych podróży. Od 5 lat bierze udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Autostopowych, a swoimi wrażeniami dzieli się z innymi, między innymi poprzez prowadzenie fanpage’a "Stop, a się kręci", publikowanie video na kanale pod własnym nazwiskiem, udział w audycjach radiowych czy spotkania o tematyce podróżniczej. Jak typowa kobieta, uwielbia torebki. Najlepiej takie, w których zmieszczą się: namiot, śpiwór i karimata, bo nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać.

429274 247431782013511 1798684789 nPiotr Igor Salata rozpoczyna prace nad nowym freskiem, który będzie wykonany na ścianie wewnątrz budynku OT Rondo.

Zapraszamy serdecznie wszystkich pragnących wziąć udział w projekcie. Start 25 lipca o godzinie 14:00!

Zainteresowani proszeni są o kontakt z Piotrem na FB.
KLIKNIJ TUTAJ

big WD PCF logo duze 2 jRhsIW dniach 5,6,7 czerwca będą wyświetlane w OT Rondo filmy będące elementem objazdowego festiwalu "Watch Docs - Prawa Człowieka w Filmie". Miejsce: Sala Prób, godzina: 9:00-12:00, wstęp wolny.

"Sprawa Borneo" (reż. Erik Pauser & Dylan Williams) to opowieść o nierównej walce pomiędzy obrońcami praw człowieka i ekologami, a popieranym przez międzynarodowe korporacje gubernatorem prowincji Sarawak na Borneo.

Działacze, usiłujący zwrócić uwagę świata na skalę dewastacji środowiska naturalnego i los miejscowych plemion, są zastraszani, więzieni, poddawani torturom. Albo znikają bez śladu – jak Bruno Manser, Szwajcar, dla którego dżungla Sarawak stała się drugim domem. W Londynie działa mała, zagłuszana przez malezyjskie władze radiostacja, która stopniowo ujawnia dowody pokazujące rozmiary korupcji, malwersacji i prania pieniędzy. Autorzy filmu śledzą losy dwóch aktywistów, którzy po latach spędzonych na przymusowej emigracji wracają na Borneo. Okaże się, że w tak trudnej rozprawie można odnosić naprawdę spektakularne sukcesy.

"Walka z szatanem" (reż. Konrad Szołajski) podejmuje intrygujący temat współczesnych egzorcyzmów.

Czy w dzisiejszych czasach można wypędzać złe duchy? Czy to domena książek o Harrym Potterze i RPG, czy otaczająca nas rzeczywistość? W Watykanie w 1998 roku papież Jan Paweł II przywrócił praktykę egzorcyzmów. Ten kierunek utrzymali także jego następcy. Czy wśród nas żyją "opętani"? Czy zjawisko, które kojarzy nam się ze średniowiecznym zabobonem, zawsze towarzyszyło ludzkości..? Rodzi się wątpliwość, czy potrzebujący pomocy ludzie są w stanie ocenić, czy egzorcyzmy stanowią rzeczywistą odpowiedź na ich problemy... Reżyser, Konrad Szołajski, podjął próbę obserwacji tego zjawiska. Zdecydował się przez kilka lat towarzyszyć osobom, które wierzą, że są opętane i szukają pomocy u egzorcystów.

zaproszenie DL DRUK 119 maja, o godzinie 18.00, w SCOPiES’ie przy ul. Niedziałkowskiego 6 została otwarta wystawa, która gościła już w najważniejszych bibliotekach uniwersyteckich Polski. Zapraszają Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu i Słupski Ośrodek Kultury.

Stanisław Vincenz, urodzony w 1888 w Słobodzie Rungurskiej na Pokuciu, był autorem wielu dzieł, z których najważniejszy jest epicki cykl "Na wysokiej połoninie". Polak, pochodzący z rodziny przemysłowców naftowych, studiował w Wiedniu, brał udział w I wojnie światowej i wojnie polsko-bolszewickiej. W dwudziestoleciu był aktywnym twórcą kultury i działaczem publicznym. W 1939 roku kilka miesięcy spędził w więzieniu NKWD, wiosną 1940 przedostał się nielegalnie na Węgry, skąd w 1945 wyjechał do Francji. Związany z paryską „Kulturą” niemal od początku jej istnienia. Ostatnie lata życia spędził w Lozannie.

Vincenz jest reprezentantem całej generacji polskich autorów emigracyjnych, w PRL-u objętych zapisem cenzorskim, wyeliminowanych z żywego obiegu kultury krajowej, zmarginalizowanych w dydaktyce uniwersyteckiej i szkolnej.

Czytaj więcej...