Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

Utraty marcowe afisz A2 MediumKulturalny Punkt Zapalny i Słupski Ośrodek Kultury pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia zapraszają na:

"Utraty Marcowe - 16. Dni Kultury Żydowskiej w 50 rocznicę Marca'68". Obowiązują wejściówki, rezerwacje pod numerem telefonu 59 842 63 49.

18:00 w Teatrze RONDO: prezentacja multimedialna Leo Leszka Kantora - „Album rodzinny. Zdjęcia, które Żydzi zabrali ze sobą...”. Po projekcji rozmowa Leo Kantora i Roberta Biedronia "W poszukiwaniu tolerancji"

19:30 w Teatrze RONDO: „Lawina bieg od tego zmienia”; o traktatach wierszem Czesława Miłosza i Utratach Marcowych ze szwedzkim tłumaczem, członkiem Szwedzkiego Związku Tłumaczy Przysięgłych, JERZYM HIRSCHBERGIEM rozmawiają Jolanta Krawczykiewicz i prof. Tadeusz Sucharski. Spotkanie skończy się około godziny 22:00.

W KINIE REJS: projekcja filmu "Skibet/Hatikvah" (bilety: 10 zł)

23 marca, godzina 16:45
24 marca, godzina 20:00
25 marca, godzina 18:00

Finansowane ze środków Województwa Pomorskiego i Miasta Słupsk.

konkurs 8 wspanialychZachęcamy wychowawców i opiekunów wolontariuszy ze szkół, instytucji i organizacji społecznych do zgłaszania do konkursu kandydatur młodych, wspaniałych wolontariuszy, zasługujących swoją postawą na szczególne wyróżnienie.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu oraz powoływanie w szkołach Klubów Ośmiu – młodzieżowego wolontariatu działającego według programu wychowawczego Joanny Fabisiak „Wychowanie przez działanie”. Uczestniczyć w nim mogą już dzieci ze szkół podstawowych (od klasy 4 - kategoria "Ósemeczka"). Wyróżnieni wolontariusze otrzymują tytuł laureata oraz uczestniczą w atrakcyjnej gali Konkursu w Trzebiatowie.

Karta zgłoszenia oraz regulamin Konkursu TUTAJ (KLIKNIJ).

Strona Fundacji "Świat Na Tak" i historia konkursu: KLIKNIJ

Czytaj więcej...

Słupski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w atrakcjach przygotowanych przez Teatr Rondo oraz instruktorów pracowni Ceramicznej, Batiku, Fotografii i Tańca.

Ferie z SOKiem zaczynają się w poniedziałek 29 stycznia i potrwają aż do 9 lutego. W programie znajdziecie Państwo szereg zróżnicowanych zajęć, skierowanych do fanów teatru, tańca, plastyki, fotografii. Czy tworzywem jest ulotne słowo mówione, efemeryczny gest, czy nieczuła na upływ czasu masa ceramiczna - każdy znajdzie formę wyrazu adekwatną do osobistych preferencji i uzdolnień. Wykwalifikowana i doświadczona kadra nauczy przekuwać abstrakcyjne porywy ducha na konkretne Dzieła, nawet jeśli Artysta stawia dopiero pierwsze kroki na niwie Sztuki.

Zapraszamy serdecznie do przyjemnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu ze Słupskim Ośrodkiem Kultury. Przyjdź i odkryj w sobie Artystę!

Harmonogram na obrazkach poniżej lub w PDF (KLIKNIJ)

Drodzy Państwo, zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu funduszy na renowację naszych dwóch skarbów, koncertowych fortepianów. Jeden znajduje się w Teatrze Rondo, a drugi na sali widowiskowej w budynku przy Braci Gierymskich. Od lat służą nam do rozmaitych działań edukacyjnych i artystycznych, od warsztatów wokalnych, przez okazjonalne koncerty naszych przyjaciół i wychowanków, aż po występy zawodowych muzyków i gwiazd (jak Grażyna Auguścik, Goshka Banka czy Natalia Sikora).

Fortepiany nie próżnują w SOKu, zatem pojawiły się nieuchronne oznaki starzenia się i zużycia. Nasi przyjaciele wymagają solidnej renowacji: struny potrzebują wymiany, filcowe podkładki starły się, trzeba przymocować to, co ruszać się nie powinno, naoliwić to, co powinno.

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe wszystkich życzliwych mecenasów kultury. Każda złotówka przyda się do tchnięcia nowego życia w wysłużone instrumenty. Wasza hojność pomoże nam w dalszej działalności edukacyjnej i kulturalnej, która bez tych szlachetnych narzędzi albo nie będzie możliwa, albo nie będzie na poziomie godnym artystów z całego świata, regularnie zaszczycających nas obecnością.

Środki na renowację pozyskujemy dzięki portalowi Wspieram Kulturę - KLIKNIJ. Dziękujemy!

sok zyczeniaW imieniu Dyrektor Jolanty Krawczykiewicz i całego zespołu Słupskiego Ośrodka Kultury życzymy serdecznie zdrowych, pogodnych, wesołych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i Wszystkiego Co Najlepsze w 2018 roku. :)

Dziękujemy Wam, Kochani, za wsparcie i przyjaźń, na jakie mogliśmy niezawodnie liczyć w upływającym roku. Mamy nadzieję, że zdołaliśmy choć trochę się odwdzięczyć, tworząc dla Was zróżnicowane wydarzenia kulturalne i umożliwiając rozwój talentów na tak wielu polach, jak to tylko możliwe.

Zapraszamy Was serdecznie do SOK w 2018 roku!

Bez względu na to kim jesteś i co jest Twoją pasją, w SOKu jest miejsce dla Ciebie. Do zobaczenia!

xAbo 062017 gm 02 15 listopada o godzinie 18:00 odbędzie się w Teatrze Rondo przy Niedziałkowskiego 5a spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim.

Okazją do spotkania będzie promocja najnowszej książki księdza Bonieckiego, "Powroty z bezdroży". Publikację będzie można nabyć w czasie imprezy od przedstawicieli Księgarni Ratuszowej. Spotkanie poprowadzi profesor AP Daniel Kalinowski.

WEJŚCIÓWEK JUŻ BRAK!

Grażyna i Aga 213 Kopia19 października 2017 na scenie Filhamornii "Sinfonia Baltica" odbył się koncert pochodzącej ze Słupska gwiazdy światowego jazzu, Grażyny Auguścik, z towarzyszeniem Agi Kiepuszewskiej, Jarosława Bestera, zespołu Stryjo oraz Łukasza Sabata.

W czasie koncertu pani Auguścik została odznaczona srebrnym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", przyznanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt artystycznej działalności, prowadzonej już od 40 lat (debiut w Opolu w 1977). Do odznaczenia zgłosiło panią Grażynę Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, wręczył je pan Wicewojewoda Mariusz Łuczyk.

Czytaj więcej...

dzien przedzenia2„Światowy Dzień Przędzenia w Miejscach Publicznych”

21 – 27 września 2017

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie wraz z Herbaciarnią w Spichlerzu, Miejską Biblioteką Publiczną, Młodzieżowym Centrum Kultury oraz Słupskim Ośrodkiem Kultury zapraszają na Światowy Dzień Przędzenia w Miejscach Publicznych.

Widowisko „Po nitce do kłębka” to przygotowany przez grupę uczestniczek programu ”DWA ŚWIATY – JEDNA NIĆ” kilkudniowy cykl pokazów przędzenia na kołowrotkach i wrzecionach odbywający się w wybranych miejscach przestrzeni miejskiej w Słupsku.

 

  • 21 września (czwartek), godz. 16-18, Ośrodek Teatralny Rondo SOK
  • 22 września (piątek), godz. 17-19, Herbaciarnia w Spichlerzu,
  • 25 września (poniedziałek), godz. 16-18, Pracownia Ceramiczna SOK
  • 26 września (wtorek), godz. 10-12, Willa pod Platanami, MBP, Filia nr 7
  • 27 września (środa), godz. 16-18, Młodzieżowe Centrum Kultury

Czytaj więcej...