Kawiarenki prawnicze A2 poprTo pierwsze z cyklu spotkań w ramach Słupskiej Kafejki Prawnej. W ramach tego przedsięwzięcia chcielibyśmy przybliżyć funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości i aktualnych problemów, z którymi się on zmaga ...
Spotkania z założenia mają charakter apolityczny, a to oznacza iż w Kafejce nie będziemy rozmawiać o polityce.

17 grudnia 2018r. godz. 18.00, Ośrodek Teatralny Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Wstęp wolny.

Nasze pierwsze spotkanie uświetni wyjątkowy Gość Pan mecenas Michał Wawrykiewicz, najbardziej znany jako jeden z założycieli i aktywny działacz Inicjatywy „Wolne Sądy”.
Będziemy chcieli porozmawiać nt. „Wymiar sprawiedliwości oczami praktyka- w kontekście ostatnich zmian w sądownictwie. Czy mnie jako Obywatela to dotyczy?”
Jakie znaczenie dla Obywatela i jego spraw ma niezawisłość sędziów i niezależność sądów? Czy warto o to walczyć? Na czym polega istota pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwosci Unii Europejskiej? Czym zajmuje się tak naprawdę ten Trybunał? Jakie znaczenie w zakresie praworządności mają i mogą mieć jego rozstrzygnięcia?
Na te i inne pytania postaramy się się odpowiedzieć w czasie tego spotkania. 
Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którym wymiar sprawiedliwosci leży na sercu... i chciałby bliżej go poznać. Jak funkcjonuje, czym zajmują się jego uczestnicy? Czym tak naprawdę jest ten wymiar sprawiedliwości ...