Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

Marzena PiołunkowskaMarzena Piołunkowska – instruktor tańca w Słupskiej Grupie Tanecznej „Arabeska”. Z wykształcenia magister Ekonomii i Zarządzania Przedsiębiorstwami. Jednak jej życiową pasją od najmłodszych lat jest taniec. Przygoda z tańcem zaczęła się kilkanaście lat temu, gdy trafiła do SKB "Arabeska", kierowanej wtedy przez Mieczysławę Kętrzyńską. Po ośmiu latach pracy w zespole została pomocnikiem. To doświadczenie zaowocowało i obecnie samodzielnie prowadzi "Arabeskę" . Jest osobą komunikatywną o pogodnym usposobieniu, uczciwą, punktualną i pracowitą.

Ola CiecholewskaOla Ciecholewska - z wykształcenia wschodoznawca, z zamiłowania i doświadczania - animator kultury. Od najmłodszych lat związana ze Słupskim Ośrodkiem Kultury – należała do zespołu tanecznego „Przyjaźń”, zasilała szeregi grup teatralnych w Teatrze Rondo, takich jak „ Gwiżdże” czy „Zjednoczone siły Teatru Rondo”, przez 10 lat uczyła się sztuki malowania woskiem w Pracowni Batiku. Uczestniczka wielu festiwali teatralnych, konkursów recytatorskich, jej prace plastyczne pokazywane były na wystawach na całym świecie, m.in. w Danii, w Rosji, w USA, kilkukrotnie w Indonezji, Warszawie, a także innych miastach Polski.
Prowadzi liczne projekty kulturalno-edukacyjne oraz zajęcia tworzone głównie z myślą o najmłodszych. Jest certyfikowaną instruktorką Zumba Fitness, Zumba Kids i Zumba Kids Jr. W Słupskim Ośrodku Kultury prowadzi zajęcia taneczne z trzema grupami – dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, a także zajmuje się Pracownią Batiku. Uwielbia orient, koty oraz słodycze.

Paweł KamińskiPaweł Kamiński - jest założycielem oraz wieloletnim trenerem „Haribo Crew” - najlepszej grupy tańca breakdance na terenie powiatu słupskiego. Został nagrodzony we Włoszech w 2016 r. tytułem "Mistrza Europy". Wyróżnienie to zostało przyznane podczas zawodów "Pal Parkiet" 17.09.2011 r. w Pruszczu Gdańskim przez Agencję Sick Step, zrzeszającą najlepszych tancerzy z Polski. W 2014 roku grupa Haribo Crew potwierdziła te słowa wygrywając "Master of Class" - największe zawody w Polsce organizowane w Warszawie skierowane do uczniów różnych szkół tańca. Warto dodać, że zanim podjął odpowiedzialność uczenia innych, swą determinacją oraz niebywałą chęcią rozwoju wypracował mocną pozycję w środowisku tańca breakdance, co potwierdza kilkadziesiąt indywidualnych zwycięstw na terenie kraju oraz za granicą. 

Uczniowie biorący udział w zajęciach mogą liczyć na sumienność i zaangażowanie, ponieważ BBoy Pawlotti cały czas czynnie bierze udział w życiu tanecznym w Polsce jak i za granicami naszego kraju, a zdobytą wiedzę przekazuję swoim uczniom w Słupskim Ośrodku Kultury. Potwierdzeniem profesjonalnego podejścia do uczniów jest otrzymanie nagrody "Białego Bociana" (2012 r., 2013 r.), przyznawanej przez Starostwo Powiatowe w Słupsku osobom aktywnie pracującym na rzecz kultury.