a pienkosAgnieszka Pienkos – "propagatorka owcy pomorskiej", posiada niezwykłe umiejętności zamieniania kolorowej wełny w wymyślne torby, kwiaty, kapcie, czapki, szale, bransoletki,  zwierzątka i co tylko sobie zażyczycie. Jej umiejętności filcowania znane są już nie tylko w Słupsku, ale i w całym, naszym regionie. Potrafi również zręcznie formować metale w piękną i niepowtarzalną biżuterię, a także tworzyć ze szkła bajkowe witraże.  „Polubiła się” również z gliną, z której wytwarza unikatowe mydelniczki, patery, podkładki z motywem roślinnym. Agnieszkę znajdziecie na pięterku naszej Pracowni. Prowadzi regularne warsztaty filcowania, witrażu i biżuteryjne dla różnych grup wiekowych, a także zajęcia pokazowe dla grup zorganizowanych, których tematyką jest tradycja rzemiosła filcowego i witrażowego. Posiada nieograniczone zasoby pomysłów na twórczą zabawę dla małych i dużych, których realizację ogranicza zbyt krótka doba.

j swornowskaJoanna Swornowska – najświeższa ceramiczka Pracowni.  Towarzyszy jej nieustanna ciekawość materiału jakim jest glina. Prowadzi warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży. Pod jej niebieskim okiem powstają niepowtarzalne ceramiczne formy, naczynia, rzeźby, zwierzęta, elementy biżuterii. Jej zajęcia to miejsce twórczego gniecenia gliny, ale także sympatycznych spotkań, na których można wymieniać się przepisami na ciasta (których jest wielbicielką), dowiedzieć się, co nowego grają w kinie, gdzie warto pojechać na wakacje itp. Ostatnio prowadzi eksperymenty, łącząc glinę ze stłuczką szklaną. O efektach - niebawem. Terminując u Agnieszki, posiadła umiejętność filcowania czesanki wełnianej i również stała się "propagatorką owcy pomorskiej", a także zdobyła bardzo pierwszy stopień wtajemniczenia w tworzenie biżuterii. Jej królestwo także znajduje się na pięterku – wypatrujcie rudej kitki.

poplawskiTomasz Popławski - rocznik 1969, absolwent PLSP w Katowicach. Mieszka w Skórzynie, gm. Główczyce, powiat słupski. Zajmuje się malarstwem, ceramiką i wieloma innymi dziedzinami sztuki. Samozwańczy Prezes nieformalnego stowarzyszenia  artystycznego SIU BŹDZIU. Zatrudniony jako instruktor w Pracowni Ceramicznej Słupskiego Ośrodka Kultury od początku jej istnienia. Laureat i zdobywca różnych nagród. Uczestnik wielu wystaw artystycznych. Kiedyś ogarnięty pasją tworzenia. Dziś czerpie przyjemność z dzielenia się swoją wiedzą z innymi. Ma psa, dwa koty i Opla Astrę rocznik 93.