Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

46171928 10156806216582094 4679658746379501568 nTych młodych i tych trochę starszych (od 18 do 108 roku życia). Tych malujących jak van Gogh i tych rysujących schematyczne ludziki z kresek ZAPRASZAMY! na zajęcia RYSUNKU i MALARSTWA, w każdy wtorek od godz.17.00 do 19.00.

Farby, kredki, ołówki, sztalugi wszystkie materiały wliczone w cenę (50 zł/m-c)

Zapisy: Dorota Kędzierska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 510165774

Pracownia plastyczna EMCEK-u, Al.3-Maja 22, przy Kinie Rejs.

KR1 1652Miniony weekend upłynął pod znakiem 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwesty uliczne, imprezy, koncerty, zawody sportowe i wiele, wiele innych działań miały na celu jedno - pomoc najmłodszym pacjentom polskich szpitali. Jak zwykle nie zawiedliście, bo już w tej chwili wiemy, że zebrana w Słupsku i okolicach kwota ponad 180 tysięcy zł. jest wyższa, niż w poprzednich latach. I wciąż się powiększa, m.in. dzięki internetowej sprzedaży przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP przez darczyńców, którym oczywiście serdecznie dziękujemy.

Zbiórki rozpoczęły się już wcześniej, m.in. w słupskich placówkach oświatowych, które ochoczo przystąpiły do akcji, organizując kiermasze, imprezy i kwesty wśród uczniów. Nie zawiedli również darczyńcy, którzy przekazywali na rzecz WOŚP przedmioty na sprzedaż - obrazy, vouchery, książki, medale, biżuterię i wiele innych cennych przedmiotów. Część sprzedała się podczas niedzielnego finału w Hali Gryfia, pozostałe przeznaczone zostały do sprzedaży internetowej, która trwa do 30 stycznia br. i do tego czasu pojawiać się będą na niej kolejne oferty. 

Sprawdź przedmioty przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Organizacja finału była niezwykle trudnym przedsięwzięciem i nie udałaby się, gdyby nie wsparcie okazane przez wolontariuszy, sponsorów i wszystkich ludzi, którym dobro najmłodszych leży na sercu.

Czytaj więcej...

49237491 1130626597092533 9143919758968619008 nZapraszamy na bezpłatne zajęcia kuglarskie do Emceku przy al. 3 Maja 22 w Słupsku.

To czas dla pasjonatów, którzy chcą się wymieniać doświadczeniami oraz dzielić umiejętnościami w posługiwaniu się diabolo, żonglerce kijami czy kulami poi. Zapraszamy osoby dorosłe, biegłe w tej materii, ale też takie, które chciałyby rozpocząć przygodę z kuglarstwem. Spotkania naszej społeczności są świetną okazją do relaksu i zabawy.
Udział w nich jest bezpłatny. Nie zapewniamy rekwizytów.

Widzimy się w każdy piątek w godz. 18.00–20.00 w klubie pARTer emceku (al. 3 Maja 22).

TW tlo sztaby

Zgodnie z liczącą już ponad ćwierć wieku tradycją, druga niedziela roku upłynie nam pod znakiem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz 27 fundacja, korzystając ze wsparcia współpracujących instytucji, tysięcy wolontariuszy i milionów ludzi dobrej woli, zbierać będzie pieniądze na zakup sprzętów medycznych dla najmłodszych i seniorów.

Jako organizatorzy słupskiego Finału WOŚP zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu. Nie przejmujcie się zimową aurą, bo czeka na Was sporo atrakcji, które skutecznie ogrzeją zmarznięte ciała i umysły.

Sobota, 12 stycznia 2019

Zaczynamy już w sobotę, 12 stycznia o godz. 11.00 spektaklem "Niedźwiedź i Masza" w Teatrze Lalki TĘCZA przy ul. Waryńskiego 2. Inspirowany klasyczną rosyjską baśnią spektakl rozbawi nie tylko najmłodszych widzów..

Od godziny 12.00 w Kawiarni Artystycznej ANTRAKT przy ul. Kilińskiego 11 podziwiać będzie można muzyczny talent uczniów szkoły YAMAHA, natomiast o godzinie 21.00 w Social Club DomÓwka przy ul. Tuwima 17 zagrają dla Was Chaos, Wodzu i Begu.

O godzinie 22.00 Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Nocne Pływanie.

Niedziela, 13 stycznia 2019

Niedzielny poranek rozpoczynamy na sportowo. O godzinie 10.00 w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym przy ul. Niedziałkowskiego 2 odbędzie się turniej tenisa stołowego, natomiast godzinę później na Stadionie 650-lecia przy ul. Madalińskiego 4 wystartuje 7. Bieg z Sercem. 

O godzinie 14.00 na festyn zaprasza Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Hubalczyków 7, natomiast o 17.00 w Kawiarni Artystycznej ANTRAKT odbędzie się muzyczne jam session.

Od godziny 15.00 startuje impreza finałowa, która w tym roku odbędzie się w Hali Gryfia przy ul. Szczecińskiej 99. Czeka cała masa atrakcji - pokazy taneczne, koncerty solistów i zespołów wokalnych, licytacje przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP, pokazy pierwszej pomocy, warsztaty, prezentacje technologii Virtual Reality i oczywiście światełko do nieba - serce ze sztucznych ogni.

Swoje trzy grosze dołożył również zespół Cheerleaders Maxi, stojący na czele sztabu WOŚP w Kobylnicy. Od godziny 17.00 w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy rusza finałowa impreza, w trakcie której przeprowadzone zostaną licytacje m.in. koszulki z autografem Robbiego Williamsa, gadżetów WOŚP, płyt, obrazów, książek, piłkę i koszulkę z autografami reprezentantów Polski w siatkówce, piłkę podpisaną przez zawodników Czarnych Słupsk i wiele innych przedmiotów. Na zakończenie laserowy pokaz "Światełko do nieba".

Oczywiście nie zapominamy o najważniejszym i najbardziej rozpoznawalnym elemencie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jakim bez wątpienia jest uliczna kwesta. W dzień finału w godzinach 10.00 - 16.00 na ulicach Słupska pojawią się nasi Wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i serduszkami. 

Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy towarzyszą również inne wydarzenia i imprezy, organizowane przez szkoły, stowarzyszenia i ludzi mniej lub bardziej związanych z fundacją. Na bieżąco aktualizowaną listę wydarzeń znaleźć można na stronie naszego sztabu pod adresem

https://slupsk-4737.wosp.pl/

Zapraszamy również do udziału w internetowej licytacji przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP przez darczyńców. Pełna lista przedmiotów do wylicytowania znajduje się pod niniejszym linkiem

https://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=48107455&fbclid=IwAR0S8Pyf46eprnIOlINnHURUziKpe22vdIcWHihjqOcIWpkOlM8YBnRv2lQ

Do zobaczenia niebawem !

TW tlo sztaby

Do rozpoczęcia 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało coraz mniej czasu. Przypominamy, że spotykamy się już 13 stycznia, jak zawsze w niedzielę, na ulicach Słupska i w Hali Gryfia przy ul. Szczecińskiej 99.

Przygotowania do finału są już na zaawansowanym etapie, dlatego mamy do przekazanie dwa niezwykle ważne ogłoszenia.

Pierwsze dotyczy naszych młodych wolontariuszy. Od 18 grudnia do 11 stycznia (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00) koordynatorzy WOŚP ze szkół mogą zgłaszać się do Emceku przy al. 3 Maja 22 po odbiór puszek, identyfikatorów i serduszek. 

Drugie z ogłoszeń kierujemy do osób, które chciałyby wesprzeć WOŚP-owe aukcje. Przedmioty do wylicytowania można osobiście dostarczyć pod trzy wskazane niżej adresy:

- Emcek, al. 3 Maja 22

- Ośrodek Teatralny Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a

- Baza Kultury, ul. Braci Gierymskich 1.

Z góry dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Do zobaczenia 13 stycznia!

DSC 1104Zapraszamy serdecznie na Kugle Mugle, czyli zajęcia kuglarskie dla dzieci i młodzieży.

Jeszcze w tym roku, a konkretnie 7 i 14 grudnia, będzie można nieodpłatnie wziąć udział w zajęciach i zapoznać się z podstawami kuglarstwa. Zapraszamy do klubu "pARTer" w emceku przy al. 3 Maja 22 w godz. 16.30 - 17.30.

Ćwiczenia kuglarskie  pomagają rozbudzać  twórcze myślenie, usprawniają  motorykę, uczą cierpliwości i pracy zespołowej.

Osoby zainteresowane regularnym podnoszeniem kuglarskich kwalifikacji zapraszamy od 4 stycznia 2019r. na zajęcia stałe, dwa razy w tygodniu - we wtorki i piątki w godz. 16.00 - 17.00.
Opłata miesięczna wynosi 50 zł.

Zajęcia prowadzi Aleksandra Wielikdzień.

miejsce kobiet dzien pierwszy 0713. edycję interdyscyplinarnego festiwalu MIEJSCE KOBIET można uznać za otwartą.

W poniedziałek, 26 listopada, odbył się pokaz filmu „Boski porządek”, a w debacie PO FILMIE udział wzięli: Prezydentka Miasta Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prawniczka, prezeska Stowarzyszenia „Kobiecy Słupsk" oraz radna Sejmiku Wojewódzka Pomorskiego, Danuta Wawrowska, radna Miasta Słupska, Małgorzata Lenart, i wiceprezeska Stowarzyszenia Triny Papisten, Agnieszka Kulis. Spotkanie pod hasłem „Miejsce kobiet wczoraj i dziś” moderowała Marta Makuch, była szefowa słupskiego CIO, a obecnie wiceprezydentka Miasta Słupska.

Czytaj więcej...

46142754 2443433109006024 5469808462554726400 oGościem tegorocznej edycji festiwalu będzie autorka znakomitych reportaży z Północy, Ilona Wiśniewska. Spotkanie z pisarką, która postanowiła kilka lat temu zamieszkać za kołem podbiegunowym i w swojej twórczości przybliża polskim czytelnikom obraz życia w tym surowym i wymagającym klimacie, prowadzić będą: Bernadetta Żynis i Barbara Gawrońska-Pettersson.

Wieczór autorski odbędzie się w Ośrodku Teatralnym Rondo w dniu 27 listopada o godz. 19.00. Wstęp wolny, wejściówki do odebrania w kasie teatru.

Ilona Wiśniewska (ur. 1981), pochodzi z Prószkowa koło Opola, od 2010 roku mieszka w norweskiej Arktyce. Z wykształcenia polonistka i fototechnik. Autorka książek reporterskich „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen” (2014), „Hen. Na północy Norwegii” (2016) i „Lud. Z grenlandzkiej wyspy” (2018).

Czytaj więcej...

otwarcieW poniedziałek, 26 listopada br. o godz. 10.00 odbyło się uroczyste odsłonięcie wystawy plenerowej "Suknia Triny", autorstwa Magdy Franczak. Wydarzenie to wpisuje się w program 13. edycji organizowanego przez Kino REJS Słupskiego Ośrodka Kultury i Stowarzyszenie Triny Papisten festiwalu Miejsce Kobiet.
 
W 2017 roku lubelska artystka Magda Franczak, realizowała w przestrzeni swojego miasta projekt „Zadomowienie”. Przedmiotem jej badań były małe, szklane, często już opuszczone gabloty, rozsiane w przestrzeni miasta. Za czasów swojej świetności pełniły one funkcję wystawienniczą. Wabiły oko przechodniów, były formą obietnicy, każdego dnia składanej przez sprzedawcę, czy rzemieślnika, który pieczołowicie układał w gablocie swoją kompozycję. Artystka adoptowała po kolei opuszczone gabloty zasiedlając je sztuką. „Suknia Triny” jest próbą zadomowienia się artystki w przestrzeni publicznej Słupska, a instalacja w gablocie przy ul. Wojska Polskiego 44 nawiązuje do znanej w Słupsku postaci Triny Papistein. 

Czytaj więcej...

konkurs mlodych talentow 7812. Festiwal Młodych Talentów NIEMEN NON STOP już za nami. W trakcie czterech dni festiwalowych uczestnicy wzięli udział w różnorodnych wydarzeniach upamiętniających Czesława Niemena - jednego z najwybitniejszych polskich twórców muzyki, multiinstrumentalistę i autora niezapomnianych tekstów.

Tegoroczna edycja festiwalu "polskiego artysty wszech czasów" - pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Słupska poświęcona była pamięci Marka Karewicza  (1938-2018), legendarnej postaci polskiej kultury muzycznej, wybitnemu artyście fotografikowi, ikonie fotografii jazzowej i rockowej, autorowi ponad 5 tys. zdjęć Czesława Niemena. "Człowiek ze złotym obiektywem" był gościem specjalnym 8.edycji festiwalu w roku 2013 wpisując się do Księgi Pamiątkowej Miasta Słupska obok "ojca chrzestnego polskiego rocka" Franciszka Walickiego, odkrywcy talentu Niemena.

Czytaj więcej...

KINO W OCZACH małeZapraszamy do udziału w 42. edycji konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych KINO W OCZACH DZIECKA. 
Na prace dzieci czekamy do dnia 11 grudnia 2018 (włącznie). Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród planujemy w piątek, 14 grudnia, o godzinie 14.00 w sali Tango w budynku emceku Słupskiego Ośrodka Kultury, aleja 3 Maja 22 (wejście z holu kina REJS)
 
KINO W OCZACH DZIECKA to konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych, którzy uczestniczą w seansach zorganizowanych w kinie REJS. 

Czytaj więcej...

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7