Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

15895025 1400167623368003 2820616943072693780 nTeatr Tańca Enza zaprasza serdecznie młodzież i dorosłych na warsztaty taneczne. Zapisy prowadzi Gabriela Keller-Janus - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 59 842 63 49.

Harmonogram zajęć:

  • Poniedziałek 18:00-20:00
  • Środa 18:00-20:00
  • Czwartek 18:00-20:00
  • Piątek 19:30-21:00
  • Sobota 11:15-13:00

Wszystkich, których widok tańczącej pary przyprawia o szybsze bicie serca, Słupski Ośrodek Kultury zaprasza na rozpoczęcie własnej przygody na parkiecie. Jeżeli zawsze marzyliście, by wraz z drugą osobą zanurzyć się w rytmie tańca, pokazać sobie i znajomym, że macie w sobie tę "gorączkę" - to nie pozostaje nic innego, jak przyjść do SOK na Braci Gierymskich 1 i zapisać się na Warsztaty Tańca Towarzyskiego dla Dorosłych.

Od 2 października 2017r. (poniedziałek, godz. 19.45) rusza kolejna edycja Warsztatów Tańca Towarzyskiego dla początkujących, w czasie której pod okiem doświadczonych instruktorów, w odpowiednim dla siebie tempie, każdy uczestnik nauczy się tańców: latynoamerykańskich (samba, cha-cha, rumba, jive), standardowych (walc angielski, walc wiedeński, tango). Dowiecie się jak efektywnie prowadzić partnerkę oraz jak współpracować z partnerem. Przede wszystkim jednak wspaniale spędzicie czas i odkryjecie niezwykłą radość, jaką daje taniec!

Jeżeli nie czujecie się pewnie na parkiecie, to czas najwyższy aby to zmienić i nas odwiedzić, przekonać się, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Grafik zajęć:

  • Poniedziałek, godz. 19.45 - 21.00 zajęcia trwają 75 min.
  • Środa, godz. 19.45 - 21.00 zajęcia trwają 75 min.

Grupa taneczna "Crazy Jump" ogłasza nabór młodych adeptów tańca, od 5-go do 14-go roku życia. Zajęcia w sezonie 2017/18 prowadzić będzie instruktor Agnieszka Kowalczys.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z SOKiem, numer telefonu: 59 845 64 41, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki i środy od 18:45 do 19:30. Pierwsze spotkanie 20 września.

berlin24 czerwca w niemieckim mieście Poczdam została zorganizowana kolejna edycja "Skillest Clash Crew Battle".

Impreza przyciągnęła około 150 tancerzy z całej Europy - między innymi z Włoch, Austrii, Ukrainy, można było również zobaczyć zawodników z Azji. Każdy z nich prezentował inny, oryginalny styl. Najtrudniejszą przeprawą było wyjście z eliminacji, trwających aż dwie godziny. Polegały na tym, że drużyny walczyły "każdy z każdym", bez limitu na ilość wyjść. Najodważniejsi na walkę i wymianę umiejętności wyzywali nawet sędziów!

Polska ekipa była wyjątkowo zdetrerminowana, aby stanąć na podium. Paweł Kamiński do wspólnego występu zaprosił kolegów nie tylko z Polski: Bboya Fiksę z Gdyni, Bboya Gregorego Z Bielawy, BBoya Martina z Torunia i Bboya Patosa z Lwowa. "W tym składzie czuliśmy się wyjąkowo mocni. Nie było innej możliwości jak wygrać i pokazać, jak ciężko pracujemy codziennie na salach treningowych" - dodaje Paweł Kamiński.

Ostatecznie miejsce pierwsze trafiło do ekipy z Polski. Ogromne brawa od niemieckiej publiczności były miłym zwieńczeniem kilkugodzinnych zmagań na parkiecie.

fot.Maja kalinowska 1925 czerwca w ramach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii, w słupskiej galerii "Podkowa" zostało zorganizowane unikalne wydarzenie taneczne: "Walka o Miasto". Głównym organizatorem był Słupski Ośrodek Kultury, który już od ponad 10 lat aktywnie wspiera breakdance, ważny element miejskiej kultury hip-hopowej.

W imprezie udział wzięło ponad 70 zawodników z Polski, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Najmłodszy z tancerzy miał 6 lat, a najstarsi grubo powyżej 30.

I miejsce pierwsze w najmłodszej kategorii zdobył bboy Frost z Berlina, natomiast miejsce drugie przypadło Adasiowi Groblewskiemu ze Słupska. Najlepszą tańcząca dziewczyną/Bgirl okazała się Daria Roda reprezentująca Haribo Crew - tego dnia nie miała sobie równych.

W kat. "2 vs 2" do 14 lat najlepsze okazały się zawodniczki Haribo Crew: Julia Malek i Wiki Jursza, które przygotowaniem i zaangażowaniem zachwyciły sędziów oraz publiczność.

Najwięcej emocji podczas Walki o Miasto dostarczyła kategoria najstarszych zawodników. "Bitwy" pomiędzy najbardziej doświadczonymi tancerzami stały na bardzo wysokim, europejskim wręcz poziomie. W finale spotkali się bboye z Gdańska przeciwko kolektywowi z Rosji i Ukrainy. Lepsi okazali się ci drudzy, dając zachwyconej publiczności prawdziwy pokaz umiejętności akrobatycznych i tanecznych. To właśnie bboy Patos i bboy Beetle zdobyli nagrody rzeczowe oraz główną nagrodę finansową.

Kolejna edycja już za rok. Turniej "Walka o Miasto" wpisał się już na stałe w kalendarz imprez tanecznych Pomorza, Polski i krajów ościennych. Zapraszamy do śledzenia poczynań niezwykle mocnej ekipy słupskich tancerzy na zbliżających się imprezach ogólnopolskich i zagranicznych, a zainteresowanych nauką breakdance odsyłamy pod skrzydła Mistrza Pawła Kamińskiego.

fot.: Maja Kalinowska (Pracownia Foto SOK)

Galeria Zdjęć z Walki o Miasto - KLIKNIJ

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
18
19
23
24
25

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk