Wokalistki i wokaliści! 14 września o godz. 17.00 zapraszamy do Szkoły Kultury przy ul. Banacha 17 na warsztaty wokalne prowadzone przez Aleksandrę Cybulę. Pierwsze zajęcia będą miały charakter otwarty.

Ola Cybula - aktorka musicalowa. Od najmłodszych lat szkolona pod kierunkiem najlepszych aktorów i wokalistów m.in. Brian Fentress czy Maureen Scott, Londyn. W 2016 r. ukończyła studia wokalno-aktorskie, w Akademii Muzycznej w Gdańsku, a w 2019 r. zdobyła tytuł Aktora Scen Muzycznych w Akademii Muzycznej w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem). Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Rodowita słupszczanka, członek chóru ,,Fantazja'', wielokrotnie widziana na deskach, takich jak: Teatr Palladium w Warszawie, Teatr na Plaży w Sopocie, Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu, Polska Filharmonia ,,Sinfonia Baltica'' w Słupsku. Laureatka wielu konkursów i festiwali, m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im.Marka Grechuty czy I miejsce IV Konkursu Interpretacji Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Ola przez lata szkoliła swoje techniki wokalno-aktorskie otwierając się na wszelakie style muzyczne. Od pięciu lat spełnia sie jako nauczyciel wokalu dając przykład najmłodszym. Swoją charyzmą, pasją i pozytywną energią zaraża każdego kto pojawi się na jej lekcjach.

OFERTA:

Zajęcia skierowane do wszystkich, którzy lubią i chcą nauczyć się śpiewać. Ćwiczenia oddechowe, emisja głosu, dykcja oraz impostacja głosu - kluczowe elementy, które składają się na poprawną technikę wokalną. Nad tym wszystkim będziemy pracować żeby śpiewać zdrowo. Popracujemy nad sprawnością głosu, intonacją, poszerzymy skalę, ale przede wszystkim będziemy się dobrze bawić.

Będziemy bazować na utworach, które będą indywidualnie dobrane do każdego uczestnika zajęć. Wybrane piosenki wykonamy na imprezach okolicznościowych, czy nagramy w studio.

Nauka, czyli czego dowiemy się na zajęciach?

Porozmawiamy o tym, jak ogromne znaczenie ma dla nas zdrowe funkcjonowanie głosu i o tym, jak kluczową rolę odgrywa w naszym życiu obecność muzyki.

Umiejętności, czyli nad czym będziemy pracować?

Skupimy się na odpowiedniej technice wokalnej, popracujemy nad oddechem, intonacją, interpretacją utworów, poczuciem rytmu. Dzięki nauce śpiewu rozwinie się nasza pewność siebie oraz wyobraźnia i kreatywność.

Postawa, czyli co rozwijamy?

Dzięki systematycznej pracy uwrażliwimy się nie tylko na zdrowy dźwięk, ale na całą sztukę oraz muzykę.

Jak wyglądają zajęcia?

Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką aparatu głosowego. Podstawą zdrowego śpiewu jest odpowiednie przygotowanie naszego instrumentu. Ćwiczenia oddechowe, dykcyjne, emisyjne, praca nad piosenką, interpretacja, radzenie sobie z trudnymi momentami, dbałość o całokształt artystyczny.

Dobrze przygotowane utwory będzie można nagrać w studio. Dla chętnych konkursy i festiwale.

Ćwiczymy z mikrofonem oraz nagłośnieniem.

DOBRA ENERGIA JEST KLUCZEM DO SUKCESU!