Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

w.krawczykiewiczWiesław Krawczykiewicz -  z wykształcenia pedagog – absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku (Akademia Pomorska). Związany ze słupską kulturą od 1975 roku - jeszcze w czasie studiów wyróżniony stypendium Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Słupsku.

Był założycielem, współtwórcą i członkiem wielu działających na lokalnej scenie zespołów muzycznych: Grupa 3, Hot Dog, Jeszcze Jedno Takie Trio, Shaxbeer, Andy Quattro, Morświny.

Od 1981 roku instruktor muzyczny w Wojewódzkim Domu Kultury poprzedniku SOK. Od samego początku swej pracy związany również z Teatrem Rondo, z którym brał udział w wielu spektaklach plenerowych w kraju i za granicą, warsztatach  teatralnych, jak również wspomagał Teatr w innych formach działalności. Jest m.in. kompozytorem muzyki do spektaklu „Szewcy”.

Pomysłodawca i współtwórca Słupskiego Archiwum Muzycznego. Opracował pomysł i koordynował realizację Festiwalu Miast Bliźniaczych FESTIN.  Jako reżyser dźwięku i akustyk realizował nagłośnienie oraz dokumentował dziesiątki festiwali i koncertów (Komeda Jazz Festiwal, Jesienny Przeciąg Gitarowy, koncerty kameralne i plenerowe światowej sławy wokalistki jazzowej Grażyny Auguścik i wielu innych). Od 2007 roku  współtworzy Studio Piosenki Otwartej Sceny Sok, a także organizuje koncerty z cyklu Otwarta Scena. 

m.sieroslawskiMaciej Sierosławski - Instruktor pracowni muzycznej i teatralnej, animator kultury, od 1987 roku związany z domami kultury w Słupsku. Zajmuje się nagłaśnianiem i organizacją imprez muzycznych i teatralnych, nagraniami, digitalizacją oraz obróbką materiałów muzycznych; Nagłaśnianiem i oprawą muzyczną imprez rekreacyjnych organizowanych przez macierzystą jednostkę, a także przez różne instytucje miejskie.

Czynny muzyk - gitara basowa, w zespołach: „Irokeez" (1987-1989), „Jeszcze Jedno Takie Trio" (1990-2003), obecnie „Shakin' Daddies", „Handszpaki".

Od 1992 współprowadzi i przygotowuje rozwiązania scenograficzne spektakli grupy teatralnej „GWIŻDŻE". Komponuje i opracowuje muzykę do spektakli, pokazów i widowisk teatralnych Teatru Rondo. Jest pomysłodawcą i realizatorem autorskich programów o charakterze profilaktyczno-wychowawczym, uczestniczy także w prowadzeniu warsztatów teatralnych i edukacyjnych. Współuczestniczy w organizowaniu festiwali i przeglądów teatralnych, konkursów recytatorskich oraz innych imprez realizowanych w SOK i innych placówkach kultury w mieście.

... staram się po „mojemu" łączyć muzykę z teatrem myślę, że bez szkody dla żadnej ze stron i chyba udaje mi się to z zadowalającym skutkiem o czym świadczą otrzymane opinie i nagrody...

Nagrody

  • wyróżnienie za opracowanie muzyczne do spektaklu Grupy Teatralnej GWIŻDŻE na Międzynarodowym Festiwalu Baltic Satelid w Sejnach (2003)
  • Nagroda Dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury (2005)
  • Nagroda Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie – Oddział Okręgowy w Słupsku – dla instruktora muzycznego za szczególne zasługi na rzecz działalności teatralnej (2006),
  • Nagroda I stopnia Prezydenta Miasta Słupska (2007),
  • Nagroda Ministra Kultury XL Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Teatru" TEATR 2008 w kategorii edukacja teatralnej, oraz Nagrody za spektakle Grupy teatralnej „Gwiżdże" (1993-2012).

a.guzinskiAndrzej Guziński - absolwent studiów pedagogicznych na kierunku wychowanie muzyczne, ukończył także studia podyplomowe na kierunku muzykoterapia z profilaktyką stresu. W Słupskim Ośrodku Kultury prowadzi Studio Piosenki SOK, próby zespołów, organizuje koncerty z cyklu Otwartą Scena. Ponadto organizuje: kursy gitarowe, naukę gry na gitarze basowej oraz saksofonie.

Działalność muzyczną rozpoczął w latach siedemdziesiątych. W tym czasie występował w : 74 Grupie Biednych, Skalpelach, ST43, Zielonych Oczach Braci Wright, z którymi brał udział w licznych festiwalach i koncertach w całej Polsce (m.in. Festiwal Awangardy Beatowej w Kaliszu).

W roku 1977 rozpoczął pracę w słupskich instytucjach kultury (MOK, WDK, MCK, SOK). Zespoły, których był instruktorem zdobywały nagrody na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach muzycznych: Resekcja – Open Rock Kraków, Kress – Opole Debiuty, Magmen – Mokotowska Jesień Muzyczna, Corner Blues, Johnes – Rawa Blues.

Także 1977 założył zespół Remont, który zdobył III miejsce na Wałbrzyskiej Jesieni Estradowej, a w roku 1979 Srebrnego Kameleona na Wielkopolskich Rytmach Młodych w Jarocinie oraz II miejsce na Pomorskiej Jesieni Jazzowej w Koszalinie. Razem z Remontem  nagrywał w Radiu Gdańsk, Radiu Szczecin, ponadto koncertował w licznych klubach studenckich Gdańska, Koszalina, Szczecina, Torunia, Poznania.

Kolejnym zespołem, z którym odnosił liczne sukcesy była kapela Remont Band – Big Band. W szesnastoosobowym składzie występowali muzycy ze słupskiej Filharmonii, orkiestr wojskowych Słupska i Ustki oraz nauczyciele Szkoły Muzycznej w Słupsku.

W roku 2001 założył zespół Button Band, który istnieje do dziś.  Button Band występował na licznych imprezach m.in.: Święcie Ryby, Kwazarach, Festiwalu Niemen Non Stop, Dniach Słupska i wielu innych wydarzeniach.

Były aktor Teatru Rondo oraz saksofonista Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego (Warszawa). Jako muzyk  doskonalił swoje umiejętności  na statkach pasażerskich (Ameryka Północna, Ameryka Południowa i Środkowa).

Współpracował między innymi z Grażyną Auguścik, Tadeuszem Woźniakiem, Romualdem Andrzejewskim, Leszkiem Kułakowskim, Wojciechem Puszkiem, Rafałem Prynkiewiczem oraz z Teatrem Nowym w Słupsku, Kabaretem DKD oraz zespołami: Jeszcze Jedno Takie Trio i Morświny.

Obecnie współpracuje z zespołem Resekcja i Saqva Blues Band, Orkiestrą Wojskową „Reduta”. Ponadto bierze udział  w licznych projektach muzycznych z zespołami bluesowymi, rockowymi, jazzowymi. Współtwórca i współprowadzący Otwartą Scenę SOK.

 

Muzyka SOK na Facebooku