Wytrwałość

Kategoria
Kino
Termin
2020-09-14 18:00
Miejsce
OT Rondo
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

Polska 2015, 70 min

reżyseria: Małgorzata Imielska
scenariusz: Małgorzata Imielska
zdjęcia: Przemysław Niczyporuk
muzyka: Michał Lorenc

Historia o nieprzemijającej rozpaczy i nieustannym zmaganiu się, by wierzyć, że wciąż są ludzie, którzy zasługują na miano człowieka. Ben Barenholtz, słynny producent i dystrybutor związany z amerykańskim, niezależnym przemysłem filmowym, konfrontuje się z osobistym doświadczeniem Zagłady.

W latach 1966 – 1968 Barenholtz prowadził w Nowym Jorku Village Theatre, najważniejszy ośrodek kontrkultury tamtego okresu, miejsce spotkań pisarzy i działaczy społecznych, m.in. Allena Ginsberga, Rapa Browna i Paula Krasnera. Był pomysłodawcą słynnych Midnight Movies, w ramach których pokazywano awangardowe filmy Alexandra Jodorowsky’ego, Jonasa Mekasa, Mayi Deren, Andy’ego Warhola i Martina Scorsese’e. W kolejnych latach odkrywał dla Ameryki najważniejszych mistrzów europejskiego i amerykańskiego kina: Claude’a Chabrola, Carlosa Saurę, Krzysztofa Zanussiego, Davida Lyncha i braci Coen. Ben Barenholz przybył do Ameryki po wojnie. Urodził się w Kowlu w 1935 roku. Z rodzicami i bratem przez niemal dwa lata ukrywał się w wykopanej w lesie norze. Przez wiele lat starał się odszukać rodzinę, która pomogła im przeżyć. /filmpolski/

Pokaz odbędzie się w ramach 18. Dni Kultury Żydowskiej. Po seansie zapraszamy na spotkanie i rozmowę z reżyserką, Małgorzatą Imielską.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki.

 
 

Terminy

  • 2020-09-14 18:00