Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

Klub Plastyka przybrał imię swego założyciela Stefana Morawskiego, a opiekę nad Klubem przejęła Elżbieta Żołyniak. Prezesem został Józef Kulczycki.

W roku 2000 cd
Wystawa poplenerowa "Świeszyno 99"
Plener malarsko-rzeźbiarski w Smołdzińskim Lesie (3 wystawy poplenerowe)
Konkurs malarski pn "Mój dom moja rodzina"
Wystawa indywidualna malarstwa Ksawery Garbicz
Istotnym wydarzeniem roku 2000 było przekazanie przez księdza Jana Giriatowicza Kaplicy Św. Jerzego na potrzeby ekspozycyjne Klubu Plastyków im. Stefana Morawskiego. Jako pierwsza była wystawa malarstwa i rzeźby uczestników Klubu pt. "Polska religijna" X-2000. Wystawy w Kaplicy Św. Jerzego częstokrotnie organizowane są przy współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Christiana w Słupsku,

W roku 2001
Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Marii Łypaczewskiej, wystawy indywidualne malarstwa Teresy Kościuczuk, Józefa Kulczyckiego, Juliana Tomaszkiewicza, Wandy Kościelnej.
Plener malarsko-rzeźbiarski "Gardna Wielka 2001"
Polsko - Portugalskie porozumienie wymiany artystów sprawiło, że po raz pierwszy w plenerze uczestniczyła Fernanda Narciso. Wystawa jej malarstwa była prezentowana w Spichlerzu Richtera.
Konkurs plastyczny pn. "Rodzina XXI wieku" - I nagrodę w kat. dorosłych przyznano Henrykowi Jachimkowi.
Wystawa zbiorowa Klubu "Słupsk moje miasto"
Konkurs "Morze moja miłość" i wystawa pokonkursowa malarstwa, rzeźby i modeli pływających Janusza Liszki.
W konkursie I nagrodę w kat. malarstwo - otrzymała Alicja Łaga z Lęborka.
W kat. rzeźba - Barbara Skierka ze Słupska.
Wystawy zbiorowe malarstwa i rzeźby w Kaplicy Św. Jerzego: "Boże Narodzenie i życie ukryte", "Odrodzić się na nowo", "Jesienne zamyślenia".
Wystawa fotograficzna poświęcona Bł. Bronisławowi Kostkowskiemu.

W roku 2002
Wyjazd na plener do Portugalii - Cartaxo Ksawery Garbicz i Kazimierza Kostki
Plener malarsko-rzeźbiarski "Izbica 2002" z udziałem artystów z Portugalii: Mario Rodrigues, Jose Coelho, Fernando Verissimo.
Wystawy indywidualne malarstwa: Wirgini Buraczewskiej, Sabiny Banach, Urszuli Marzanny Jagodzińskiej i Janiny Szymanowskiej.
Wystawa rzeźby Barbary Skierki (Mała Galeria SOK oraz Plac Zamkowy w Warszawie)
Wystawa tkaniny Anieli Janiszewskiej. Udział w wystawie VII Ogólnopolskiego Biennale Sztuki Nieprofesjonalnej w Skierniewicach malarstwa: Sabiny Banach, Ksawery Garbicz, Andrzeja Guli, Heleny Has, Henryka Jachimka, Anieli Janiszewskiej, Teresy Kościuczuk, Józefa Kulczyckiego, Zifii Michalskiej, Janiny Piechowskiej, Elżbiety Wiszmuńskiej.
Kaplica Św. Jerzego - wystawa zbiorowa malarstwa i rzeźby pn. "Inauguracja"
Wystawa malarstwa i ceramiki pt. SACRUM art.pl. Michała Stroińskiego.
Wystawa i widowisko plenerowe pn. "W hołdzie Św. Jerzemu".
Wystawa marynistyczna malarstwa, rzeźby i modeli pływających artystów amatorów z Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego.

W roku 2003
Wyjazd do Portugalii - Cartaxo grupy plastyków amatorów: Wandy Botter, Jacka Adamczyka, Jacka Szmidta oraz Aleksandra Stolickiego.
Plener malarsko-rzeźbiarski "Kraina w kratę - Swołowo 2003". W plenerze uczestniczyli artyści z Portugalii: Manuela Chatel, Sergio Cordeiro i Carla Dias i z Warszawy Jolanta Gałązka i Janusz Przepióra.
Wystawy indywidualne malarstwa: Heleny Has, Władysława Rybaka, Aleksandera Stolickiego, Krystyny Czucha, Andrzeja i Mariusza Gula. Malarstwo i ceramika: Tomasza i Wioletty Popławskich. Grafika: Stefana Morawskiego w S.P. nr 2. Wystawa zbiorowa "Dzień bez samochodu" na Starym Rynku.

  • Konkurs malarski pn. "Słupsk - dzisiaj". I nagroda - Andrzej Gula
  • Wystawy w Galerii - Kaplica Św.Jerzego:
  • Wystawa malarstwa i rzeźby oraz widowisko plenerowe pn. "W hołdzie Św. Jerzemu", wystawa poplenerowa "Kraina w kratę - Swołowo 2003"
  • Wystawa malarstwa ks. dr. Dominika Kubickiego pn. "Oblicza ludzkiej i chrześcijańskiej nadziei"
  • Wystawa ornatów haftowanych pn. "Benedyktyńska praca sióstr zakonnych"
  • Wystawa malarstwa i rzeźby "Nastroje świąteczne"
  • Wspomnienie I "Ex librisy" Stefana Morawskiego - 26.II.2001
  • Wspomnienie II Wystawa malarstwa art. pl. Krzysztofa Grzesiaka pt. "EPISTEFANIA" - 26.II.2002
  • Wspomnienie III Wystawa malarstwa Stefena Morawskiego 26.II.2003
  • Wspomnienie IV Jubileusz 45-lecia Klubu Plastyka Amatora im. Stefana Morawskiego - Wystawa zbiorowa malarstwa i rzeźby "WCZORAJ" i "DZISIAJ" - 26.II.2004
  • Autorzy prac wystawy jubileuszowej "WSPOMNIENIE IV - WCZORAJ"

Malarstwo: Anonim (7), Tadeusz Aleksandrzak, Maksymilian Begger (2), Stanisław Berbeka (2), Irena Bartodziej (1), L. Brzeziński (1), Wirginia Buraczewska (1), Stanisław Chomań (1), Grażyna Chojnowska (1), Józef Dzieran (1), Zenon Frąckiewicz (3), Maciej Gawlak (1), Helena Grabowska (2), Krzysztof Gniła (1), "G-mol" (1), Krystyna Hrehorowicz (1), Joanna Jasiunas (1), Bogdan Kiliński (1), A.Kosierocki (1), Piotr Kęczkowski (1), Gabriel Konkel (1), K.Kłujszo (2), Zofia Kołakowska (2), "K.R" (1), Roman Knitter (2), Bogumiła Lewandowska (1), Maria Lubocka (1), Regina Lubińska (1), Weronika Łosińska (1), Alicja Łaga (4), Zofia Maria Michalska (2), Stefania Mielnik (2), Edward Meder (1), Hanna Orska (3), Wacława Poździk (4), "Policki" (1), Janina Szymanowska (1), Elżbieta Szewel (2), Władysław Swat (1), "Student" (1), Wojciech Strahl (1), Marek Seweryniuk (1), Paulina Szwabowicz (1), Piotr Wachowski (1), Elżbieta Wiszmuńska (1), Aldona Żak (2).

Autorzy prac wystawy jubileuszowej "WSPOMNIENIE IV - DZISIAJ"

Malarstwo: Jacek Adamczyk (2), Alicja Adamczyk (2), Wirginia Buraczewska (2), Sabina Banach (2), Jolanta Barszcz (1), Krystyna Czucha (2), Hanna Chmielnicka (1), Józef Dzieran(2), Marta Duda (1), Andrzej Gula (1), Mariusz Gula (1), Maciej Gawlak (2), Ksawera Garbicz (2), Helena Has (2), Krystyna Hrehorowicz (2), Aniela Janiszewska (1), Wanda Janowicz (1), Urszul aJagodzińska (2), Teresa Kościuczuk (2), Arkadiusz Król (2), Wanda Kościelna (2), Eugeniusz Kozłowski (1), Józef Kulczycki (1), Elżbieta Kulka (1), Maria Laskowska (2), Alicja Łaga (2), Maria Łypaczewska (4), Weronika Łosińska (2), Jadwiga Niedbała (2), Andrzej Mozol (2), Zofia Maria Michalska (2), Mirosław Meger (2), Janina Piechowska (1), Wacław Pomorski (2), Andrzej Pietkiewicz (2), Władysław Rybak (2), Jadwiga Stroińska (2), Aleksander Stolicki (1), Janina Szymanowska (1), Marek Seweryniuk (2), Gerard Treder (1), Elżbieta Wiszmuńska (2), Alina Walkusz (2), Krystyna Zarzeczna (1), Jadwiga Ziomek (2).

Haft i serwetki: - Joanna Mioduchowska (3)

Rzeźba: - Adam Bryl (2), Waldemar Faryno (2), Zdzisław Grajper (5), Jacek Janowski (2), Krystyna Myszkowska (3), Jan Redżko (1), Antoni Wilma (1).

Pachnik, Wojciech Strahl.

Historia (część IV)