Cyfrodziewczyny - spotkanie autorskie z Karoliną Wasielewską

Różne
Termin: 2020-08-22 17:00

Miejsce: ul. Nowobramska

Słupski Ośrodek Kultury zaprasza serdecznie na spotkanie autorskie z Karoliną Wasielewską, promujące najnowszą książkę pochodzącej ze Słupska dziennikarki - "Cyfrodziewczyny".

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia o godz. 17:00 przy Kafeinie na ul. Nowobramskiej. W przypadku niepogody przeniesione zostanie do środka kawiarni. Rozmowę z autorką poprowadzi Pani Małgorzata Lenart..

"Cyfrodziewczyny" to reportaż o pionierkach polskiej informatyki. Jego bohaterkami są kobiety, które od lat 50. do końca lat 80. konstruowały i programowały pierwsze polskie komputery. Inaczej niż dziś w branży IT, kobiet-informatyczek było wtedy sporo (w niektórych zespołach programistycznych nawet dominowały), a jeśli coś przeszkadzało im w realizowaniu swoich marzeń i ambicji, to nie dyskryminacja ze względu na płeć, ale polityka i historia. Były odważnymi innowatorkami i wynalazczyniami, później - wiele z nich zostało edukatorkami i przedsiębiorczyniami albo komputeryzowało ważne instytucje, m.in. wymiar sprawiedliwości, Bibliotekę Narodową czy Urząd Patentowy. W międzyczasie zostawały żonami, matkami i babciami i łączyły swoje nietypowe, jak na
tamte czasy, życie zawodowe, ze sprawami osobistymi.

Karolina Wasielewska - słupszczanka, absolwentka II LO im. Adama
Mickiewicza, obecnie - dziennikarka radiowa, autorka bloga Girls Gone Tech o kobietach w branży technologicznej i reportażu "Cyfrodziewczyny", prelegentka na konferencjach i panelach poświęconych równouprawnieniu i różnorodności przede wszystkim w świecie tech.

 

Strona WWW

 

Terminy


  • 2020-08-22 17:00