Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

Informujemy, że zaplanowane na dzień 3 sierpnia br. wernisaż i wystawa Urszuli Marzenny Jagodzińskiej nie odbędzie się w zapowiedzianym terminie.
O nowym terminie poinformujemy niebawem.

Jednocześnie przypominamy, że wystawa obrazów i rzeźb Pawła Kędzierskiego odbędzie się zgodnie z planem w dniu 20 sierpnia.

AutoportretZNiuniusiem 2009W poniedziałek, 30 lipca 2018 r. odszedł Władysław Rybak, jeden z pierwszych i jednocześnie najstarszych członków Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego.

Urodzony w 1940 w miejscowości Ujazd koło Sandomierza. W 1959 r. przypadkowo trafił do Słupska, jeżdząc po Polsce w poszukiwaniu pracy. Kiedy skończyły się pieniądze, zatrzymał się w Słupsku. Zachwycony pięknem miasta został w nim, poznał żonę, założył rodzinę i zamieszkał na stałe. Władysław Rybak zawsze interesował się malarstwem. Był jednym z pierwszych członków Klubu Plastyka im. Stanisława Morawskiego. Do Stefana Morawskiego trafił na początku lat 60-tych.

Czytaj więcej...

28279547 561988677499615 6541481612339496380 nProtokół pokonkursowy X Konkursu Plastycznego "Niekontrolowany Obszar Wrażliwości", 15 luty 2018 r.

Komisja w składzie:

Przewodnicząca – dr Aleksandra Jadczuk – ASP Gdańsk

Sekretarz - Dominika Goncarz – MPŚ Słupsk

Członkowie: dr Michał Rosa - Liceum Plastyczne Słupsk

Andrzej Szczepłocki – Młodzieżowy Dom Kultury

Andrzej Mozol – laureat IX Konkuru NOW

Komisja X Konkursu Plastycznego Niekontrolowany Obszar Wrażliwości w dniu 15 lutego 2018 roku podjęło decyzję o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:

Czytaj więcej...

Kobieta plener A2 ver2Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego, działający przy Słupskim Ośrodku Kultury, Galeria Kolorów Liz B-H, Gościniec u Bernackich w Smołdzinie, Stowarzyszenie Obszar Wrażliwości Artystycznej, FARMTECH, Urząd Miasta Słupska i Starostwo Powiatu Słupskiego w dniach 7 – 17 maja br. w Smołdzinie zorganizują XXI Plener Malarski „Pejzaże Pomorza”.

Plenery Malarskie „Pejzaże Pomorza” odbywają się już od 20 lat. Celem pleneru jest zapis plastyczny przemijających walorów architektury, przyrody i kultury naszego regionu, wymiana myśli i doświadczeń artystycznych, integracja środowisk twórczych Słupska, powiatu i gości zagranicznych. Prace wykonane na plenerach tworzą bogatą kolekcję, a wystawy są wielokrotnie eksponowane w kraju i za granicą, przyczyniając się do promocji miasta i regionu.

W tegorocznym, dziesięciodniowym plenerze uczestniczyć będzie 21 osób, głównie malarzy związanych z Klubem Plastyka im. Stefana Morawskiego. Organizatorzy, chcąc uczcić przypadające na 2018 rok stulecie nadania polskim kobietom praw wyborczych zdecydowali, że to właśnie „Kobieta” będzie tematem przewodnim tegorocznego pleneru malarskiego.

Wśród zaproszonych gości znalazła się również Manuela Peixoto Chatel, Portugalka mieszkająca obecnie we Francji. Swoje prace zaprezentuje 11 maja br. o godz. 18.00 w usteckiej Galerii Winiarni Herbaciarni.

Artystów ugości Gościniec u Bernackich w Smołdzinie, gdzie w dniu 16 maja br. o godz. 12.00 odbędzie się wernisaż prac powstałych w trakcie pleneru.

Klub Plastyka na Facebooku