spektakl "Aala, Oola"premiera 23 lutego 2019występują: Aleksandra Kalista i Alicja Studzińskainscenizacja: Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska, Maciej Sierosławski   Spektakl "Aala, Oola" utrzymany w konwencji "nowego cyrku" łączy elementy teatru i cyrku. Tricki żonglerskie układają się w etiudy dwóch rywalizujących ze sobą postaci. Jako język narracji występują tutaj różne rodzaje żonglerki, manipulacji i elementy klaunady. Cykl popisów, jak w przyjaźni przechodzi wszystkie etapy od współpracy przez konflikt, kłótnię i z powrotem do porozumienia. Widzimy człowieka, który mierzy się ze swoimi egoizmem, słabościami i uczuciami, tworząc tym samym widowisko. Przesłaniem spektaklu, jest to: że warto robić coś razem, że nie warto się poddawać, że każda próba prowadzi do celu. I najważniejsze w kuglarstwie: jeśli coś nie wychodzi, to nie jest porażka! tylko sygnał, że trzeba spróbować jeszcze raz! fot. Paweł Sadowski Wydarzeniu towarzyszy wystawa pt. "TRICKI w kompozycji fotograficznej" adeptów sztuki fotografii Pracowni Fotografii Analogowej i Cyfrowej Jadwigi Girsa- Zimny. Zdjęcia powstały na warsztatach fotograficzno-kuglarskich. Fot. Martyna Fau, Anna Glińska, Weronika Stanisławska, Maja Kalinowska, Amelia Pancek, Cezary Suwała, Oliwia Żołnierczyk.   Warsztaty kuglarskie i zabawy cyrkowe na spotkaniach z publicznością. Fot. Krzysztof Piotrkowski
premiera: 19 czerwca 2018r.scenariusz i reżyseria: Stanisław Miedziewskimuzyka: Tomasz Giczewski i Patryk Skarbek-Tłuchowskiscenografia: Jacek Szubachoreografia: Gabriela Keller-Januswykonanie: spektakl obywatelski 19 czerwca 2018 w Ośrodku Teatralnym Rondo publiczność długo oklaskiwała czterdziestu aktorów po premierze przedstawienia obywatelskiego „Żony Lota”, który porusza temat antysemityzmu i masowych wypędzeń Żydów z Polski po fali protestów na uczelniach w marcu 1968 roku. Tytuł nawiązuje do starotestamentowej, nieznanej z imienia małżonki Lota, która uciekając wraz z rodziną z zagrożonej zagładą Sodomy, pomna ostrzeżeń, spojrzała w kierunku opuszczanego miasta. Za swoje nieposłuszeństwo, a w zasadzie tęsknotę za domem, poniosła dotkliwą karę – zmieniła się w słup soli. Podobne uczucie tęsknoty towarzyszyło wypędzonym z Polski Żydom, którzy szukając dla siebie nowego miejsca, wciąż oglądali się za opuszczanym krajem. Krajem, w którym spędzili całe swoje dotychczasowe życie. Spektakl obywatelski, zrealizowany przez Stowarzyszenie Kulturalny Punkt Zapalny i Słupski Ośrodek Kultury w ramach projektu Utraty Marcowe 16. Dni Kultury Żydowskiej w 50. rocznicę Marca ’68, dofinansowano ze środków Województwa Pomorskiego i Miasta Słupska.
premiera: 27 maja 2018r.reżyseria: Małgorzata Burjanwykonanie: Agata Bonk, Michał Rodziewicz, Marianna Brzezińska, Julian Wincza, Krzysztof Włodek  O tym, że muzyka kształtuje emocjonalność i osobowość, nie trzeba chyba dziś nikogo przekonywać. Czym dla dziecka jest muzyka? Skąd i dokąd płynie, czy muzykę można odtwarzać jedynie z nut? Czy istnieje jedna poprawna metoda gry, czy śpiewu?  Być może podróż po świecie dźwięków pozwoli głównemu bohaterowi odpowiedzieć na te pytania. 
premiera: 16 czerwca 2018r.reżyseria: Małgorzata Burjanwystępują: Angelika Jędro, Marcelina Pokuć, Kamil Sazonkonsultacja choreograficzna: Gabriela Keller-Janus "Repulsja", czyli niechęć do kogoś lub czegoś to kilka scen o kompleksach. Wariacja na temat budowania poczucia własnej wartości na różnych etapach życia. Zamiast ukazywać szkołę, media i młodzieżowe relacje jako takie, które podkopują naszą wartość, potraktujemy ten temat z pewnym dystansem.
premiera: 28 czerwca 2018r.reżyseria: Małgorzata Burjanwykonanie: Angelika Jędro, Marcelina Pokuć, Kamil Sazon, Patryk Sokolski, Katarzyna Reichert, Patryk Jędro, Beata Kiełpińska Spektakl pt. "Wykorzenie(nie)" nawiązuje do aktualnej kontrowersji związanej z globalną i lokalną wycinką drzew. Po co istnieją i co dają człowiekowi drzewa? Na czym polega nasze obcowanie z naturą? Od kiedy Natura stała się naszą własnością? Dawniej człowiek brał z natury tyle, ile potrzebował. Dziś zachłanność sprawia, że eksploatujemy dżungle i lasy jak prywatny folwark. A przecież drzewa były na Ziemi na długo przed pojawieniem się człowieka... Inspiracją do spektaklu jest książka "Sekretne życie drzew" Peter'a Wohlleben oraz obecna wycinką Puszczy Białowieskiej. Czym dla Was są drzewa?
premiera: 06.07.2018r.scenariusz i reżyseria: Wiesław Dawidczykwykonanie: Teatr Dojrzały w składzie: Danuta Magierska, Małgorzata Sokołowska, Halina Staniszewska, Adam Hałaburda, Jerzy Zellma Współczesna farsa kryminalna budową nawiązująca do klasycznych wzorców tego gatunku.
premiera: 22 czerwca 2018r.reżyseria: Wiesław Dawidczyk, Maciej Sierosławskiwykonanie: Aleksandra Bartosiak, Kacper Bokacz, Adam Hałaburda, Adam Poboży, Aleksandra Kalista, Ala Studzińska Forma sceniczna łącząca ekwilibrystykę poetycką z poezją cyrku.
premiera: 9 maja 2018r.scenariusz i reżyseria: Wiesław Dawidczykwykonanie: Młodzieżowy Teatr Poczekalnia Snów w składzie: Julia Lipska, Julia Szczęsna, Kamila Kępska, Sylwia Smugała, Katarzyna Borek, Maja Kalinowska, Monika Domaros, Kamil Chmielowiec, Karolina Błaszczyk oraz Piotr Kuba Nowotnymuzyka na żywo: Wiesław Dawidczyk Scenariusz "A po tym nastała cisza" oparty jest o wiersze Piotra Macierzyńskiego, w sposób metaforyczny ukazuje tragizm holokaustu przez dramatyczne doświadczenia bohaterów.
"A w moim ogrodzie rosną"reżyseria: Wiesław Dawidczyk, Aleksandra Karnickawystępują:Poczekalnia snów - Karolina Błaszczyk, Sara Chomicz, Monika Domaros, Adam Hałaburda, Maja Kalinowska, Kamila Kępska, Paulina Schulz, Sylwia Smugała, Julia SzczęsnaMokociaki - Kacper Gasyna, Aleksandra Golińska, Filip Jargiełło, Weronika Kapczyńska, Gracjan Suchocki, Aleksandra Szewczuk, Klaudia Popiel, Kamila Wasilewicz, Ula Węsierska Impresja poetycka na motywach wierszy Agaty Marzec z najnowszego tomiku pt. "A w moim ogrodzie rosną...". Scenariusz impresji poetyckiej został zbudowany na fragmentach utworów lirycznych, które zostały zaprezentowane przez młodych aktorów z grup Poczekalnia Snów (instruktor Wiesław Dawidczyk) oraz Mokociaki (instruktor Aleksandra Karnicka)  
Reżyseria: Aleksandra KarnickaWystępują:Kacper Gasyna,Kamila Wasilewicz,Klaudia Popiel, Ola Szewczuk,Weronika Kapczyńska,Filip Jargiełło,Gracjan Suchocki,Ula Węsierska Premiera: 16 czerwca godzina 18:00 „Kariera Złoczyńcy” to inscenizacja wiersza C. W. Brodribba o tym samym tytule. Główny bohater to młodzieniec, który mimo swoich starań zawsze postępuje źle, za co spotyka go kara. W jego życiu pojawiają się momenty, w których chciałby zmienić swoje postepowanie, ale „zło” przeciąga go na swoją stronę.Grupa Teatralna Mokociaki wędruje wraz ze Złoczyńcą przez jego życie, towarzysząc mu w kolejnych etapach, a wszystko w klimacie scen z życia typowego Polaka oraz zabawy.
Reż. Aleksandra Karnicka i Małgorzata BurjanOsoby:Ojciec - Kamil Sazon     Mama - Weronika KapczyńskaCórka - Kamila Wasilewicz     Córka II - Urszula WęsierskaSyn - Filip Jargiełło     Babcia I - Aleksandra SzewczukCiocia I - Aleksandra Golińska     Przyjaciółka – Klaudia PopielKuzyn - Gracjan Suchocki     Ciocia II - Katarzyna ReichertBabcia II - Angelika Jędro     Dziadek - Kacper GasynaCiocia III - Beata Kiełpińska     Sąsiadka - Marcelina Pokuć Premiera: 16 grudnia 2017 r. Spektakl przestawia historię wielopokoleniowej rodziny, która na pozór jest taka jak każda inna. Kiedy wszyscy zasiadają do wigilijnego stołu rozpoczyna się festiwal dogryzania i uwag, aż w końcu przeradza się w ogromną awanturę. Ucieczka z domu najmłodszego jednoczy skłóconych członków rodziny. Czy kryzysowa sytuacja sprawi, że się pogodzą?Spektakl był również grany w Noclegowni Św. Brata Alberta.