Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

38808566 2053891464671954 7529241484235636736 oJeśli jesteś kobietą, masz lat 30+ i roznosi Cię energia, to ogłoszenie jest dla Ciebie!

Teatr Ruchu ENZA rozpoczął właśnie nabór na cykliczne warsztaty teatralno-taneczne, które rozpoczną się we wrześniu br. 

Szczegółowych informacji uzyskać można u Pani Gabrieli Keller-Janus pod numerem telefonu 730 821 454 lub pisząc na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!

"Nocne życie światła" w wykonaniu Teatru Tańca Enza (Junior) to opowieść o tym, co dzieje się ze światłem dziennym, kiedy zapada zmrok. Gdzie ono się chowa? W jakim tempie przemieszcza? Czy znika w niepamięć? A może wcale go nie ma? 

Choreografia, projekt kostiumów - Gabriela Keller-Janus
Konsultacja - Alina Belyaginai 
Asystentura - Agnieszka Kowalczys

Projekt i wykonanie plakatu - Grzegorz Kamiński

fot. Aleksandra Krynicka, Julia Olszak (Pracownia Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK)

zobaczylapremiera: 11 kwietnia 2015
choreografia: Gabriela Keller-Janus
tańczą: Agnieszka Kowalczys, Ada Paprocka, Klaudia Janus, Martyna Majewska, Maja Stankiewicz, Wiktoria Banaszewska, Agnieszka Cebula, Klaudia Szamal, Daria Bezuglaya, Gosia Bielecka. Gościnnie wystąpi  Piotr Igor Salata.

I tym razem dotkniemy bardzo życiowego problemu. Z ludzką zawiścią, złośliwością, cynizmem spotykamy się wszędzie. Dom, praca, szkoła, ulica, gdziekolwiek jesteśmy zawsze znajdzie się ktoś, kto z powodu kompleksów (?) braku wiary w siebie (?) własnych problemów (?) chce ściągnąć nas na dno. Spektakl inspirowany poczuciem niesprawiedliwości, która od zawsze i wciąż krąży po naszym świecie.

Latajace snypremiera: 12 marca 2016
choreografia: Gabriela Keller-Janus

Premiera: 21 czerwca 2015
Choreografia: Gabriela Keller-Janus
Muzyka: Małgorzata Burjan

"Dawno, dawno temu" to forma teatralnej retrospekcji. Próba spojrzenia na świat nie tylko z perspektywy teraźniejszości, ale szerzej; dojrzenia w nim procesu, ciągłego stawania się, przenikania się, tego co dawne i dzisiejsze. Przeszłość powraca za pomocą starych, sprzętów, gier, zabaw... Taniec ponownie daje im życie, wprowadza na powrót w naszą optykę. Przedmioty niosą w sobie pamięć, która raz przywołana prezentuje cały, mnogi i bogaty świat, o którym mogliśmy już zapomnieć...