(Nie)znajomi - pokaz z prelekcją

Kino
Ostatni termin: 2019-11-12 15:00

Miejsce: OT RONDO

ecobilet emcek

Polska 2019, 103 min.

reżyseria: Tadeusz Śliwa
scenariusz: Katarzyna Sarnowska, Tadeusz Śliwa
muzyka: Marcin Masecki
zdjęcia: Piotr Sobociński Jr.
obsada: Maja Ostaszewska, Tomasz Kot, Kasia Smutniak, Łukasz Simlat,
Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Wojciech Żołądkowicz, Natalia Jędruś

"(Nie)znajomi" to wzruszający i zabawny film o miłościach, inspirowany hitem, który pokochały miliony widzów na całym świecie. Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci świat bohaterów do góry nogami.

"(Nie)znajomi" to remake inteligentnie dostosowany do rodzimych realiów, a przede wszystkim - zgrabnie napisana opowieść o grzeszkach klasy średniej. W tym lusterku możemy przeglądać się bez końca. (…)to przede wszystkim rozegrana na styku dzikiej komedii oraz dramatu psychologicznego połajanka wszelkich form hipokryzji. Bohaterowie pociągnięci są wyrazistą kreską, typy rozciągają się od wyliniałej królowej lodu, przez polskiego maczo z dziada pradziada, po new age’ową poszukiwaczkę złotego środka. Ale właśnie dzięki tak jaskrawym kontrastom, udaje się wyeksponować to, co w filmie najistotniejsze, czyli opowieść o niewspółmierności potrzeb - emocjonalnych, duchowych, seksualnych. /Michał Walkiewicz, filmweb.pl/

bilety: 15, 12, 10zł

 

Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • 2019-11-12 15:00
  • 2019-11-12 12:00