Mayday

Kino
Termin: 2020-02-14 18:00

Miejsce: OT Rondo

ecobilet emcek

Polska 2019, 113 min.

reżyseria: Sam Akin
scenariusz: Sam Akin, Jules Jones, Wojciech Pałys, Hanna Węsierska
zdjęcia: Gabriel Bienczycki
muzyka: Rafał Stępień
obsada: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska,
Weronika Książkiewicz, Adam Woronowicz

Dwie żony to nie zdrada? Janek prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi, z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi, z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Stasze. Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki.

Bawiłem się na "Mayday" nieźle. Owszem, sporo tu nietrafionych, zalatujących aromatem dworcowej toalety gagów, a także cudownych zbiegów okoliczności oraz luk scenariuszowych wielkości górnego Mokotowa. Twórcy nie najlepiej radzą sobie także w scenach, kiedy próbują robić poważną minę i uzasadniać psychologiczne motywacje bohaterów (jak wtedy, gdy grana przez Annę Dereszowską Basia tłumaczy, dlaczego związała się z podtatusiałym łgarzem Kowalskim). Utwór Akiny ma w sobie jednak wariacką energię i zuchwalstwo, których dawno nie widziałem w polskiej komedii. Podczas gdy Janek i Staszek mataczą na potęgę, intencje reżysera i scenarzystów są czyste jak łza: albo się śmiejesz, albo wracaj do domu./Łukasz Moszczyński, filmweb.pl/

Bilety: 10, 12, 15zł

 

Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • 2020-02-20 19:15
  • 2020-02-19 19:15
  • 2020-02-16 20:00
  • 2020-02-14 18:00