„Twarze Białoruskiego Protestu” to seria portretów tych, którzy zostaną później umieszczeni we wszystkich białoruskich podręcznikach do historii jako bohaterowie wydarzeń 2020 roku w tym kraju. Wśród portretów są więźniowie polityczni, ofiary, osoby-symbole - ci, których podziwiamy i tacy, o których zawsze będziemy pamiętać.

15 października w Restauracji Anna de Croy odbył się benefis Elżbiety Żołyniak, wieloletniej instruktorki Słupskiego Ośrodka Kultury i opiekunki Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego, organizatorki konkursu Niekontrolowany Obszar Wrażliwości, i niezliczonej liczby plenerów malarsko-rzeźbiarskich. Dziękujemy Pani Elżbiecie za owocne lata pracy i życzymy dużo zdrowia, pogody ducha i dalszej aktywności twórczej.  

W poniedziałek 16.12.2019 r o godz. 11:00 odbyła się konferencja prasowa w związku otwarciem nowej galerii „ArtGallery 3 Fale” w Słupsku.

Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego ma zaszczyt zaprosić na uroczystość jubileuszową, która odbędzie się w dniu 19 października o godz. 12.00 w Białym Spichlerzu przy ul. Szarych Szeregów 12. W programie:- otwarcie uroczystości jubileuszowych przez p. Jolantę Krawczykiewicz - dyrektorkę SOK- otwarcie wystawy malarstwa Stefana Morawskiego- występ Kamili Bilińskiej i Oli Barcikowskiej- poezja klubowa B. Skomoroko, A. Krawczuk, R. Maleckiej i B. Puzio- wystąpienie p. Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej - Prezydentki Słupska- krótka historia działalności Klubu- występ Tadeusza Picza - utwór na skrzypce- podziękowania i wręczenie listów gratulacyjnych oraz albumów :Pejzaże Pomorza" uczestnikom Klubu- zwiedzanie wystaw w Białym Spichlerzu- poczęstunek gości
Przez blisko dwie dekady artyści zrzeszeni w Klubie Plastyka im. Stefana Morawskiego wraz ze swoimi gośćmi z Polski i Europy brali udział w plenerach malarsko-rzeźbiarskich z cyklu "Pejzaże Pomorza". Kilkaset efektów ich wieloletniej pracy gości w naszych magazynach, a ich ekspozycja jest utrudniona ze względu na ograniczone warunki przestrzenne. Dlatego też chcemy wydać album, w którym znajdą się zdjęcia prac powstałych w trakcie dwudziestu plenerów. W tym celu potrzebujemy Waszego wsparcia. Oczywiście odwzajemnionego. Więcej szczegółów na stronie zbiórki w serwisie www.wspieram.to/pejzazepomorza
Słupski Ośrodek Kultury i Galeria OT Rondo zapraszają na wystawę malarstwa Mariana Panka pt. "Ewokowanie Obrazu" Wernisaż wystawy odbędzie się 20 sierpnia br. o godz. 17:00 w Ośrodku Teatralnym RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a Wystawa czynna będzie do 13 września.

W dniu 21 lipca Słupski Ośrodek Kultury będzie pełnił zaszczytną rolę gospodarza organizowanego przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku Jarmarku Gryfitów. W tym roku naszym motywem przewodnim będzie synergia kultury i ekologii, czyli po prostu EKO-SOK ! W przestrzeni Rynku Rybackiego zaprezentujemy naszą bogatą ofertę kulturalną, którą staramy się kierować do jak największej grupy odbiorców.

Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego i Galeria OT Rondo zapraszają na wystawy malarskie.   W wakacyjnym okresie przygotowaliśmy kilka wystaw, na które serdecznie zapraszamy miłośników malarstwa i rzeźby.

Baza Kultury SOK przy ul. Braci Gierymskich 1 zaprasza na cykliczne zajęcia artystyczno-rękodzielnicze. Są to warsztaty artystyczne dla dzieci od 6-11 roku życia. Każde zajęcia są tak zaplanowane, aby wyzwolić ekspresję kreatywną, poszerzyć horyzonty wśród dzieci oraz rozbudzić wrażliwość na piękno.

Słupski Ośrodek Kultury wraz z Klubem Plastyka im. Stefana Morawskiego, Stowarzyszeniem Obszar Wrażliwości Twórczej, Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku oraz Hufcem Ziemi Słupskiej ZHP zapraszają na otwarcie wystawy "Wiosna ze św. Jerzym", które odbędzie się w dniu imienin Jerzego, 23 kwietnia o godz. 17.00 w kaplicy św. Jerzego przy placu bł. Bronisława Kostkowskiego w Słupsku.

Do końca stycznia 2019 roku można zgłaszać chęć udziału w największym w naszym regionie konkursie dla plastyków-amatorów. W XI edycji konkursu "Niekontrolowany Obszar Wrażliwości" przyznane zostaną nagrody, ufundowane przez władze samorządowe, stowarzyszenia twórcze, szkoły i darczyńców prywatnych; m.in. Prezydenta Miasta Słupska, Starostwo Powiatowe, Akademię Pomorską oraz Liceum Plastyczne. Wydarzenie swoim patronatem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Słupska – Krystyna Danilecka- Wojewódzka oraz Starosta Powiatu Słupskiego – Paweł Lisowski. „Niekontrolowany Obszar Wrażliwości” adresowany jest do artystów ze Słupska i całego województwa pomorskiego. Jego celem jest ukazanie niezwykłego potencjału oraz niespożytego talentu tkwiącego w twórcach z naszej ziemi. Dodatkowo wystawa pokonkursowa daje szanse na ocenę stanu, dorobku i tendencji w rozwoju amatorskiego ruchu plastycznego. Jury wybierze najlepsze prace spośród ponad setki dzieł rzeźbiarskich i malarskich, które rokrocznie nadsyłane są do Słupskiego Ośrodka Kultury; w latach 2015-2018 na konkurs napłynęło ponad 200 prac od przeszło stu artystów!